Robejškovi Realisté mají šanci oživit skomírající pravici a zastavit ,,eurohujery"

Robejškovi Realisté mají šanci oživit skomírající pravici a zastavit ,,eurohujery&quote;
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: pravice
24 / 11 / 2016, 17:45

Známý politolog a komentátor Petr Robejšek vstupuje na tuzemskou politickou scénu se svou novou politickou stranou Realisté. Ta chce mimo jiné přispět k obnově slabé pravice a současně představovat alternativu ,,eurohujerským" stranám.

KOMENTÁŘ

Robejšek, který má realistický a rozumný pohled na fungování EU, jejíž fungování dlouhodobě kritizuje, má rozhodně se svou novou politickou formací šanci uspět. Vymezuje se především vůči ,,eurohujerům", nekritickým zastáncům další integrace Evropy a stále většího vlivu rozpínajícího se Bruselu. 

Jeho strana bude stát na několika základních pilířích, z nichž nejdůležitější bude určitě obrana národního státu, bezpečnost občana a rodina. Robejšek jako kritik EU a současně eurorealista již dlouhou dobu tvrdí, že politický projekt EU se už dávno překonal a ,,odpolitizovanou" EU by nejraději transformoval do zóny volného obchodu.

Robejšek se domnívá, že jeho strana má šanci získat až 20% v ,,pravicovém rybníku. Zatím nevíme, jestli Realisté mají skutečně až takový potenciál, nicméně slušnou šanci určitě mají. Úskalím pro Realisty však může být napojení na podnikatele Marka Dospivu a jeho investiční skupinu Penta. Dospiva podle neoficiálních zdrojů bude stranu financovat. Tím by mohlo být na Realisty nahlíženo jako na druhé ,,ANO", které úspěšně válcuje naši politickou scénu.

Radost z ,,robejškovců" však nebudou mít rozhodně ODS a TOP 09, z jejichž ,,rybníku" budou Realisté určitě nové voliče lovit. Na každý pád mohou Realisté představovat zajímavou alternativu ,,eurohujerských" stran a oslovit ty voliče, kteří se odklánějí od pravice a chtějí svůj hlas dát realistické alternativě s důrazem na národní svébytné zájmy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.