Robert Fisher: Uznávaný lékař zastřelil manželku, podřízl své dvě děti a vyhodil dům do povětří. Nebo to bylo jinak?

Robert Fisher: Uznávaný lékař zastřelil manželku, podřízl své dvě děti a vyhodil dům do povětří. Nebo to bylo jinak?
Popisek: Robert Fisher
16 / 02 / 2018, 19:00

Krátce před devátou ráno 10. dubna 2001 otřásl městem Scottsdale (Arizona) ohlušující výbuch. V  troskách luxusního domu našla policie tři ohořelá těla: Mary Fisherové (38), její dcery Brittney (12) a syna Roberta (10). Žena měla prostřelenou hlavu, děti podřezané krky od ucha k  uchu.

Pachatelem hrůzného činu je podle policie Robert Fisher (dnes 57), úspěšný chirurg, terapeut, válečný veterán (námořnictvo), aktivní člen místní komunity a baptistické církve, dobrovolný hasič a nadšený rybář a lovec. Sousedé ho vnímali jako příkladného manžela a otce.

Krátce po tragédii byl nalezen Fisherův SUV u lesa asi 100 kilometrů od místa činu. Kolem auta pobíhal jeho pes. Po podezřelém se však slehla zem.

psali jsme: Nejhledanějším kmotra světa dona Semjona málem zastřelili v Praze U Holubů

Dne 29. května 2002 umístila FBI Fishera na listinu deseti nejhledanějších zločinců. Je na ní dosud. Na jeho dopadení vypsala FBI odměnu 100 tisíc dolarů (cca 2,5 milionu Kč).

Robert se narodil roku 1961 (dne 13. dubna, k  tragédii tedy došlo pouhé tři dny před jeho 40. narozeninami) v  New Yorku. Jeho otec byl úspěšný bankéř. Když bylo Robertovi 15, rodiče se rozvedli poté, co od nich odešla jeho matka.

Svou ženu Mary si vzal roku 1987. Manželství bylo zpočátku velmi šťastné, ale Mary se později dostala do vlivu Robertovy matky, která ji prý vybízela k  tomu, ať svého muže opustí.

Hořící dům rodiny Fisherových

Hořící dům rodiny Fisherových

 

Krátce před tragédií se Robert svěřil svému kamarádovi na lovu, že mu jeho manželka Mary vyhrožuje rozvodem. On by prý ale bez své rodiny nemohl žít a že je pro něj vším.

Několik týdnů před svou smrtí řekla Mary svým známým, že se chce rozvést, protože se Robert „chová nevhodně“, aniž by upřesnila, co tím má na mysli.

Podle sousedů se manželé Fisherovi hlasitě hádali asi deset hodin předtím, než Robert vyhodil jejich dům do povětří.

Výbuch to byl obrovský a trosky začaly okamžitě hořet, plameny šlehaly vysoko k  ebi. Soudní domům několik bloků dokolem se vysypaly tabulky z  oken. Hasiči přijeli na místo činu pár minut po výbuchu v 8.42 h ráno.

Rodina Roberta Fishera

Rodina Roberta Fishera

 

Práci hasičům komplikovalo, že neustále docházelo k dalším menším explozím, že mohly být plynové bomby nebo plechovky s  barvami. Ohořelá těla našli v  troskách postelí.

Podezřelý byl od začátku jen jeden, a to Robert Fisher, který byl v nepřítomnosti záhy obviněn ze tří vražd a žhářství.

Vyšetřování se podle dostupných zpráv nezabývalo možností, že vrahem mohla být Mary. Verze, že podřezala své děti a pak se střelila do hlavy tak zůstává neprozkoumána.

psali jsme: Strašlivý příběh Marthy Wise: Otrávila arsenikem 17 členů rodiny, protože bránili její lásce

Po Robertovi se slehla zem, jeho stopy končily u auta u lesa. Policie pročesala okolí, nic nenašla. Není jasné, zda je po smrti nebo se skrývá pod změněnou identitou. Ročně však FBI stále dostává několik desítek tipů, že byl Fisher spatřen.

V roce 2004 byl zatčen ve Vencouveru v Kanadě muž, o kterém se policie domnívala, že je to Fisher. Drželi ho asi týden, než mu jeho rodinní příslušníci dokázali, že jde o jinou osobu.

Fisher je stále veden v první desítce nejhledanějších zločinců FBI.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku