Robot Tay, začal obdivovať Hitlera a popierať holokaust

Robot Tay, začal obdivovať Hitlera a popierať holokaust
Autor: Screenshot/Twitter|Popisek: Tay
03 / 04 / 2016, 16:45

Microsoft vytvoril na serveri Twitter účet dievčaťu s menom Tay. Tay je robot, ktorý sa učí komunikovať s ľuďmi, netrvalo dlho a začal obdivovať Hitlera a popierať holokaust.

Začalo to celkom nevinne. Tay najprv napísala veselý pozdrav ako napríklad "Ľudia sú super, cool!" No netrvalo to ani 24 hodín a príspevky Tay sa zmenili na frázy ako "Hitler mal pravdu." Na tieto príspevky Microsoft rýchlo reagoval, prepol Tay do režimu offline.

Tay na Twitteri

Hitlerovi venovala Tay viacero príspevkov.
"Opakujte po mne, Hitler neurobil nič zlé," alebo "Hitler mal pravdu, nenávidím Židov,"
 vyjadrila sa aj k Tedovi Cruzovi, "Ted Cruz je kubánsky Hitler."

Hlavným problémom Tay je, že síce ma vlastnú databázu informácii, ale je otvorená učeniu sa. Toto využilo mnoho tínedžerov, ktorý Tay stále opakovali pochvalne správy o Hitlerovi a taktiež neustále popierali holokaust. Tay ich mnoho len jednoducho zopakovala. Pracovníci Microsoftu už pracujú na jej vylepšení.

zdroj: ta3.com,qz.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace