Robot vytištěný 3D tiskárnou za 30 vteřin zlomí kombinaci zámku

Robot vytištěný 3D tiskárnou za 30 vteřin zlomí kombinaci zámku
Autor: Applied Hacking/redakce|Popisek: Combo breaker
18 / 05 / 2015, 14:45

Myslíte si, že kolo, motorka nebo skříňka, kterou jste zabezpečili zámkem s číselným kódem je v bezpečí?

I když pomineme mechanické zlomení zámku, je tu hackovací zařízení Combo Breaker, které za 30 vteřin ukáže, že Vaše věci v bezpečí nejsou.

Navíc, Combo Breaker s motorkem poháněným baterií a vytištěný na 3D tiskárně je open source, plány na jeho stavbu jsou k dispozici. Známý kalifornský hacker Samy Kamkar tedy dává k dispozici gadget, který zlomí statisíce kombinačních zámků a to v čase menším než 30 vteřin.

Nezbytný hardware obsahuje 3D tiskárnu pro vytvoření rámce, motorek, Arduino Nano mikroprocesor, baterii 500mAh 3S, regulátory napětí, analogový zpětnovazební servo, základní desku a spoje. Všechny tyto komponenty jsou snadno dostupné on-line.

A jak to vypadá v praxi? Jednoduše...

Zdroj: //samy.pl/combobreaker/, The Hacker News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace