Robot zabil zaměstnance v továrně Volkswagen v Německu

Robot zabil zaměstnance v továrně Volkswagen v Německu
02 / 07 / 2015, 15:15

V továrně automobilky Volkswagen došlo tento týden k tragédii. Během seřizování robot popadl jednoho ze zaměstnanců a rozdrtil ho o kovovou desku.

Nové technologie jsou vnímány jako pozitivum dnešní doby. Práce s robotem se ale stala osudným 22 letému zaměstnanci, který zemřel toto pondělí v továrně Volkswagen v německém městě Baunatal, vzdáleném asi 100 kilometrů od Frankfurtu. Muž byl jedním z technických zaměstnanců, kteří seřizovali stroj v továrně na automobily. Během práce robot technika popadl jako jeden z autodílů a praštil s ním proti kovové desce. Podle dosavadních šetření se jednalo patrně o selhání lidského fakturu a nikoli o problém s robotem. Šlo o běžně používaný stroj v automobilkách, který je naprogramovaný na různé úkoly v montážním procesu.

„Robot funguje ve stísněném prostoru, kde dává dohromady autodíly. Během incidentu na stroji pracoval ještě další zaměstnanec, který nebyl zraněn,“ řekl mluvčí Volkswagen Heiko Hillwig.

Více detailů továrna neposkytla vzhledem k probíhajícímu vyšetřování. Německá agentura DPA uvedla, že státní zástupce zvažuje, zda někoho v kauze obvinit a případně koho.

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace