Robotický strážce zranil malé dítě

Robotický strážce zranil malé dítě
Autor: ©Knightscope, Inc. 2014|Popisek: K5 vyvinula kalifornská firma Knightscope, která tvrdí, že sestrojila „přátelský stroj, který má pomáhat“
02 / 08 / 2016, 19:15

Roboti, ani ti s umělou inteligencí, nejsou neomylní. Tentokrát byly chybně nastaveny senzory.

O tomto robotickém strážci od americké firmy Knightscope, Inc. jsme psali v našem článku z listopadu 2014. Tehdy bylo zahájeno testování v kalifornském Silicon Valley.

V současnosti je testován v nákupním centru v kalifornském Stanfordu a ve čtvrtek 7. července došlo k nehodě, kdy tento robotický strážce vážící 136 kg najel do malého dítěte, šestnáctiměsíčního Harwina Chenga. Informaci zveřejnil 14. července server euro.cz  odvoláním na článek na serveru theverge.com a abc7news.com.

Harwin, který se na chvíli vzdálil z dohledu svých rodičů, se proti robotovi rozběhl. Ten se mu snažil vyhnout, ale když chlapec neudržel rovnováhu a upadl na zem, jeho senzory ho nedokázaly zaznamenat.

„Robot trefil mého syna do hlavy a on upadl tváří na zem. Robot se ale nezastavil a mého syna přejel,“ sdělila Harwinova matka Tiffany Tengová. „Harwin plakal jako smyslů zbavený a on přitom téměř nikdy nepláče,“ dodala. Její syn měl přitom štěstí. Ze srážky vyvázl jen s několika odřeninami.

První smrtelná nehoda v autonomním voze Tesla

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace