Rodiče neposlali syna na povinnou exkurzi do mešity. Skončili za to u soudu

Rodiče neposlali syna na povinnou exkurzi do mešity. Skončili za to u soudu
Popisek: mešita
28 / 06 / 2017, 07:45

Student měl absolvovat povinnou exkurzi v mešitě, ale jeho rodiče ho tam odmítli poslat. Za to dostal student od školy pokutu, kterou rodiče nezaplatili a případ skončil až u soudu.

Studenti gymnázia v německém Rendsburgu měli v rámci výuky povinně navštívit mešitu. Rodiče jednoho ze studentů však nesouhlasili a na exkurzi ho neposlali. Od školy dostal student pokutu od školy za ,,záškoláctví", kterou odmítli rodiče zaplati a případ skončil nakonec u soudu. 

Mluvčí soudu potvrdil, že rodiče čeká soud, protože odmítli zaplatit pokutu, kterou jim uložila škola, kterou student navštěvuje. Rodiče ji nezaplatili proto, že podle jejich názoru je Německo svobodná země a není možné nikoho nutit, aby navštěvoval islámské ,,svatostánky". Rodiče se též obávají, aby v mešitě nedošlo k náboženské indoktrinaci jejich syna.

Právní zástupce rodiny k případu prohlásil, že rodiče se obávali s ohledem na teroristické útoky, jejichž počet neustále roste, poslat svého syna do mešity. Podle advokáta totiž páchají tyto útoky ve své většině muslimští radikálové. Rodiče argumentovali také tím, že v mešitě se může kázat nenávist proti křesťanům a jiným náboženským skupinám.

Studenti gymnázia měli navštívit mešitu v rámci výuky zeměpisu, aby se ,,učili" toleranci k jiným kulturám a náboženstvím. Cílem školy tak bylo lépe vnímat kulturní rozmanitost v celé její šíři.

Velký rozruch vzbudil v dubnu podobný případ, kdy žáci základní školy absolvovali exkurzi mešity v britském městě Lewisham. Tam kázal radikální imám, který veřejně šířil náboženský extrémismus a schvaloval vraždy ,,nevěřících. 

 

psali jsme:

Britské děti se vydaly na povinnou exkurzi do mešity. ,,Zasvěceným" průvodcem jim byl imám schvalující vraždy

 

Zdroj: shz.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace