Rodiče zavražděného studenta nesouhlasí se zastavením trestního stíhání "šílené útočnice"

Rodiče zavražděného studenta nesouhlasí se zastavením trestního stíhání &quote;šílené útočnice&quote;
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
29 / 04 / 2015, 08:30

Případ útoku na žáky ve škole ve Žďáru nad Sázavou nekončí. Jak rozhodne Vrchní státní zastupitelství v Olomouci?

Rodiče šestnáctiletého Petra Vejvody ubodaného loni ve škole ve Žďáru nad Sázavou podali stížnost proti zastavení trestního stíhání ženy. Dnes o tom informoval server idnes.cz.

Státní zástupce Jiří Morava totiž zastavil trestní stíhání vražedkyně ze Žďáru nad Sázavou a to kvůli její nepříčetnosti v době útoku. Pokud by jej nezastavil, hrozilo by jí odnětí svobody v délce 15 až 20 let nebo i výjimečný trest. Psali jsme v článku "Šílená útočnice za Žďáru nad Sázavou je nepříčetná. Stíhání bylo zastaveno"

„Syna nám už nikdo nevrátí, ale chceme, aby se něco takového už nemohlo opakovat. Aby se ta osoba už nikdy nemohla vrátit mezi normální lidi,“ uvedl pro idnes.cz jeho otec.

O stížnosti bude rozhodovat Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, a do konečného verdiktu zůstane Barbora Orlová v psychiatrické nemocnici v Brně-Černovicích. 

O problému s umisťováním podobných šílenců do detekčních ústavů jsme psali v našem článku "Kolik duševně nemocných se může změnit ve vraždící monstra?"

Zdroj:jihlava.idnes.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.