Román Muž, který nevrhá stín je fikce s prvky thrilleru založená na autentických životních zkušenostech

Román Muž, který nevrhá stín je fikce s prvky thrilleru založená na autentických životních zkušenostech
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Muž, který nevrhá stín
08 / 12 / 2017, 11:30

SECURITY magazín svým čtenářům doporučuje k přečtení román Vadima Petrova ,,Muž, který nevrhá stín". Jedná se o román kombinující prvky fikce a thrilleru, jenž je založen na autentických událostech.

Děj knihy Muž, který nevrhá stín, se odehrává v Československu na přelomu doby, kdy končil nezdařený socialistický experiment a právě se rodil kapitalismus. V knize dostane brzy široký prostor manipulace a lži zabalené do pláštíku konspirace.

Nathan Kassis se po roce v USA vrací domů přímo doprostřed mohutné transformace. Doba je nabitá příležitostmi a první milionáři se rodí takřka přes noc. Zdá se, že je vše dovoleno. Stát potřebuje lidi s čistým štítem a Nathan nastoupí k bezpečnostní jednotce s krycím názvem White House. Společně s  dalšími nováčky ve Velké Británii absolvuje kurs tajné služby MI5.

Otevírá se mu svět lží, manipulace a konspirace. Povahou idealista hledá své místo a čím dál víc ho pronásleduje otázka: K čemu vlastně dospíváme sami a kolik našich názorů je výsledkem manipulace? Cui bono – v či prospěch?

Napínavý román kladně hodnotí bývalý náčelník Vojenského zpravodajství a bezpečnostní poradce generál Andor Šándor: ,,Nevím, jak moc pro nezasvěcené Vadimova kniha na trhu chyběla, ale je po čertech dobrá. Nejenom že nám vrací život o 26 let zpět, ale připomíná, jak zvláštně došlo k přechodu části totalitního bezpečnostního aparátu k systému tajných služeb nové křehké demokracie.“

Pozitivně hodnotí i román novinář a publicista Jefim Fištejn: „Knížka se čte jedním dechem, vyprávění je splavné, napínavé. Petrovovo dílo je vlastně jakousi vzorkovnou mýtů a manuálem, z něhož by se dalo učit, jak spiklenecké teorie vznikají a jak žijí svůj samostatný život.“ 

 

Vadim Petrov: Muž, který nevrhá stín

Počet stran: 320 stran
Cena: 299 Kč
Vydala Grada Publishing, a.s., pod značkou Cosmopolis
U Průhonu 22, 170 00 Praha 7

Vadim Petrov (* 1957) je původně hudebník jako jeho otec, se kterým sdílí stejné ruské rodové jméno. Zkraje devadesátých let absolvoval zpravodajský kurs v britské MI5. Když se vrátil, pracoval v tajné jednotce přezdívané White House. Poté působil jako tiskový mluvčí prvního premiéra České republiky, ředitel tiskového odboru Úřadu vlády a ředitel kanceláře Rady pro zpravodajskou činnost. Po odchodu ze státní služby zastává různé manažerské a poradenské pozice.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.