Roman Ševčík půl roku poté: Díky vám se podařilo vybrat přes 285 tisíc Kč. Neskončil pod mostem, má novou lásku a může žít důstojně další etapu života, ale…

Roman Ševčík půl roku poté: Díky vám se podařilo vybrat přes 285 tisíc Kč. Neskončil pod mostem, má novou lásku a může žít důstojně další etapu života, ale…
11 / 10 / 2019, 11:00

Roman Ševčík (49), kterému česká policie a soudy zdevastovaly život, žije půl roku po propuštění jako ve snu. V kriminále a léčebně strávil 30 let za dvě vraždy, které spáchal někdo jiný. Díky sbírce, pořádané spolkem Šalamoun, se podařilo vybrat úžasných 285 tisíc Kč. Mezi donátory patřili i skvělí čtenáři portálu Security Magazín. Roman Ševčík všem ze srdce děkuje.

Nová láska

Už dvakrát mu jeho přátelé a sousedé pomohli, když se za něj zaručili a uspořádali na něj sbírku. Nyní bude Roman potřebovat pomoc dobrých lidí znovu, protože vybrané peníze rychle ubývají.

Transparentní účet pro Romana Ševčíka, jehož garantem je Spolek Šalamoun, naleznete zde //ib.fio.cz/ib/transparent?a=2301602418

Číslo účtu je 2301602418/2010

V malém bytě v Blansku si ze sbírky ve spolupráci se spolkem Šalamoun koupil pračku, vysavač, televizi, bude mít novou sedačku. Nájem platí z vybraných peněz, částečně také z invalidního důchodu.

                                     

                                                 Reportáž o případu Romana Ševčíka z roku 2000 

 

Začíná znovu, potkal lásku a má obrovskou naději na nový život. Práci se mu zatím sehnat nepodařilo, protože ve vězení přišel o nohu. Jeho příjem je částečný invalidní důchod ve výši 6425 Kč měsíčně.

"Roman si hledá práci, což není vůbec snadné, protože ve vězení přišel o nohu. Psychicky na tom pořád není zrovna nejlíp, ale vše jde správným směrem," řekl Security Magazínu místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič.

                                         

                                         Video na podporu Romana Ševčíka Kristýny a Jenovéfy Bokových 

Poděkování

Roman Ševčík se za mřížemi několikrát pokusil se o sebevraždu, při jednom pokusu přišel o nohu. Byl znásilněn spoluvězni.

Spolek Šalamoun, posílá čtenářům SM poděkování.

"S velkou pokorou chceme za Romana poděkovat, protože jen a jen díky Vám všem, může Roman Ševčík, alespoň v obstojných podmínkách prožívat další etapu svého života, kdy předchozí etapu života, přesněji 30 let, mu systém zcela sebral a zcela zničil.

                                      

                                          Video na podporu Romana Ševčíka od režiséra Jana Hřebejka 

Velmi intenzivně samozřejmě stále připravujeme podnět pro obnovu řízení v trestní věci Romana Ševčíka po 30 letech, kdy celá veřejnost na vlastní uši uslyší jak tehdy ještě komunistická Veřejná bezpečnost a komunistická justice (předseda senátu, který Romana odsoudil je dnes soudce Nejvyššího soudu, že se nic nezměnilo).

Mávnutím proutku ze zcela plachého, vyděšeného a introvertního chlapce (18 let) vyrobí dvojnásobného vraha dokonané vraždy a dvojnásobného vraha v pokusu...

Velmi děkujeme všem za podporu Romana Ševčíka.“

Václav Peričevič, spolek Šalamoun

 

 Autor: hop

Tagy článku