Rozhovor se zakladateli ALL IN Training Complex

Rozhovor se zakladateli ALL IN Training Complex
Autor fotografie: Prague Black Panthers|Popisek: Závaží už došla
25 / 02 / 2017, 10:00

Vcházíte do areálu bývalého pivovaru Braník, kde na vás dýchá sládkovská historie obklopená industriálními budovami, ve kterých se po dlouhá desetiletí vařil zlatý mok. Čím více se přibližujete k budově staré varny, tím více vás pohlcuje melodie moderní hudby doprovázená hlasitým povzbuzováním a dutými ranami padajícího závaží na vzpěračská pódia.

Právě v prostorách bývalé varny našlo útočiště sportovní centrum, jehož prostory začaly využívat přední české sportovní týmy amerického fotbalu a ragby, řeč je o ALL IN Training Complexu. V následujícím článku jsme si o tomto projektu povídali s Danem a Honzou, mladými parťáky, spoluhráči z týmu amerického fotbalu Prague Black Panthers a především zakladateli ALL IN Training Complex.

ALL IN Training Complex

Kde vznikla první myšlenka založit sportovní komplex a proč? Sportovních zařízení je přece v Praze nepřeberné množství, není?

Dan: U mě přišel první signál během mé přípravy na sezónu 2015, kdy jsem hrál v německém Stuttgartu. Během přípravy jsem trávil čas jak na atletickém ovále, tehdy ještě v Liberci, tak i pochopitelně v posilovně. Bylo časově náročné skloubit atletické tréninky se silovými, přejíždění mezi atleťákem a posilovnou nebylo komfortní a hlavně svaly cestou „vytuhly“. Navíc během zimních měsíců běháte venku v mrazech pod nulou, abyste za nemalou chvíli zase makali ve vyhřátém gymu. Tehdy jsem si posteskl, proč není poblíž komplex, kde si odmakáte jak atletický, tak i silový trénink během jedné tréninkové jedotky, bez teplotních výkyvů a zbytečného přejíždění z místa A do místa B. Po mém návratu z Německa jsem pochopil, že Honza má stejný názor a základní kámen byl na světě. Od té doby až dodnes si stále stavíme svůj sen.

Honza: Celý život se pohybuju u sportu a miluju na něm týmovost a společnou práci. Pokaždé,když jsem se připravoval na sezonu, tak mi však chyběl kontakt se spoluhráči, hecování a společné tréninky, které nás budou i mimo sezónu posunovat dál. Zároveň jsem věděl jak to funguje například v Americe u univerzitních týmů a i ze zkušeností mých amerických spoluhráčů jsem věděl, jak důležitý je to prvek týmu, být spolu i v přípravě na sezónu. Zároveň mi stejně jako Danovi chybělo místo, kde se může jak běhat, tak posilovat, aby se nemuselo přejíždět přes půl města. Proto vznikl nápad založit místo, které bude přesně takové a vyhoví náročným podmínkám sportovní přípravy.

Co všechno ALL IN Training Complex nabízí? Jak byste ho popsali?

ALL IN je imaginárně rozdělen do dvou částí, power a atletické. Imaginárně záměrně, protože oba prostory nejsou oddělené žádnou zdí a jednoduše na sebe navazují. Atletická část je vybavená tréninkovými potřebami pro rozvoj dynamického startu, zrychlení a zlepšení koordinace, mobility těla. Trénuje se na umělé trávě. Silová část je vybavená celkem 5ti pódii s veškerou výbavou, kterou potřebuješ na kvalitní power trénink od olympijských os, jednoruček až po expandery, hrazdy, TRX, míče, medicimbály...prostě všechno, na co si vzpomeneš. Teda kromě posilovacích strojů, protože na ty si u nás nehrajeme. Celý komplex vedeme v underground stylu, chceme lidem dát prostory , kde se dá pořádně máknout, aniž by tě někdo okřikoval, že řveš nebo házíš činkami na zem. Zároveň je v tomhle areálu všudypřítomen industriální nádech prvorepublikové továrny, takže náš styl sem prostě zapadá. Primárně nabízíme naše prostory sportovním klubům, které je využívají pro své tréninky ať už v rámci předsezónní přípravy (offseason) nebo čistě pro nárazové kondiční tréninky. Zavítali k nám hráči i hráčky ragby , zápasníci MMA, volejbalisté, baskeťáci a hlavně hráči amerického fotbalu. Z ragby se nám podařilo rozjet spolupráci především s RC Tatra Smíchov, jejichž mužský i ženský tým toho pod vedením svých kondičních trenérů už u nás něco odmakal a z amerického fotbalu se nedá nezmínit úřadující mistr Prague Black Panthers, který do ALL IN svěřil offseason přípravu rovnou všech svojich týmů – chlapů, žen i juniorů.

ALL IN Training Complex

O tom, jaký je offseason program jsme vyzpovídali hráče pražských Black Panthers, Michala Nováka, hrajícího na pozici defensive lineman.

Prozradíš nám svoji motivaci, která tě donutí posouvat se výkonnostně dál a dál v každém tréninku během offseason?

Největší motivací je, jako každý rok, nadcházející sezóna. V offsesson mám nejen já ale i mí spoluhráči největší prostor ke zlepšení a snažím se toho co nejvíce využít. Letošní offseasson je jiná v tom, že nás trénuje hodně pohromadě a na všech je vidět veliký progres a já nechci zůstávat pozadu takže.. 

Makáte s klukama už celých 15 týdnů v řadě za sebou. Zažil jsi během programu krizi, kdy sis sáhl vážně na dno a sám sebe se ptal, proč to vlastně děláš?

Přijde mi, že krizi zažívám pořád a na dno si sahám každý druhý trénink. Každý týden je náročnější než ten předchozí, takže myšlenky typu horší už to být nemůže jsou pasé. Na druhou stranu je to tak nastaveno správně, protože v jaké formě jsme byli před začátkem programu a v jaké jsme nyní, to snad ani nejde srovnat. A myslím, že ty výsledky na sobě vidíme všichni a proto chodíme na každý trénink – jednoduše vidíme, že program funguje.

Co jsi očekával od offseason programu a dokázalo se trenérům offseason tvá očekávání doposud naplnit?

Tak offseasson program jsme měli i minulou a předminulou sezonu a oba dva roky byl prakticky stejný, takže jsem očekával něco podobného – oddělené tréninky v gymu a na atletické dráze. To, čemu se nám dostalo v ALL IN Trainig Complexu, jsem neočekával v žádném případě. Zařazení dynamického běhání a agilit před samotné cvičení a vše v dvouhodinovém intenzivním tréninku byl pro mne značný šok a musel jsem úplně přehodnotit svůj přístup k přípravě na sezonu. Trochu jsem se s tím ze začátku pral, ale nyní vidím, že se to vyplácí, takže trenéři v offseasson dokonce předčili mé očekávání.

Jaký je tvůj neoblíbenější cvik v silové části tréninku a jaký v té atletické? A proč?

Můj nejoblíbenější cvik je určitě BP („Bench Press“ poznámka redakce). Ten cvičím prakticky od té doby, co jsem začal cvičit, takže na ten se vždy těším. Co se týče atletické části, tak mě baví starty z různých pozic a pak také intervalové sprinty na různé vzdálenosti, tam si opravdu sáhnu na dno.

Co naopak v jednotlivých fázích tréninku (atletická, silová) nemusíš a nejraději bys takový drill vynechal?

Je to asi dřep na jedné noze, tomu jsem nikdy nepřišel na chuť :D Také se ještě úplně pohodlně necítím v dřepu, i když jsem šel s váhou díky tréninku hodně nahoru. V atletice úplně nemusím procvičování mobility na překážkách, i když vím, že to neskutečně pomáhá.

Pociťuješ na sobě, na svých výkonech nějaký progres? Pokud ano, v čem přesně?

Největší progres jsem zaznamenal asi na zvýšení rychlosti a mobility, díky atletické části tréninku. Pozadu ale není ani síla na základních cvicích jako je BP („Bench Press“), BS (Zadní dřep) a DL (Mrtvý tah), kde jsem se v maximálních vahách zvedl v několika desítkách kilogramů. A o sériích BP se 100 kg ani nemluvím :D A jako vedlejší efekt jsem také shodil nějaké ty tuky.

Jak bys okomentoval společný offseason seniorského týmu? Je to poprvé, kdy jako tým společně trénujete i mimo fotbalové tréninky?

Je to poprvé, co chodíme v takovém počtu a trénujeme podle jednoho programu. Jak jsem již zmínil, minulé dvě sezony byl také nějaký offseasson program, ale chodilo nás jen pár. Tím, že máme možnost navštěvovat ALL IN Training Complex a spojit běhání i cvičení do jednoho tréninku, tak se rozhodlo mnohem více spoluhráčů pro zapojení do programu. Na všech je vidět, že neskutečně dřou a jsou motivovaní do nové sezóny, kde musíme dokázat, že jsme mistři ligy právem.

Tvuj názor na svěření PBP offseason programu ALL IN Training Complexu?

Za mě nejlepší možná volba. Abych řekl pravdu, vždy jsem záviděl univerzitním týmům a týmům v NFL komplexní prostory na přípravu do nové sezony. Nyní máme takové prostory k dispozici ve spojení s náročným tréninkovým plánem a odborným dohledem našich trenérů je tato ofsseason přesně taková, jak by měla správná fotbalová offsesson vypadat.

Nejoblíbenější skladba během cvičení?

Battle tested – Hold strong

Jake jsou tvé cíle pro nadcházející sezónu v dresu PBP?

Být možná co nejvíce platným hráčem týmu PBP a pokusit se vyhrát Evroskou ligu, do které jsme se jako tým přihlásili. Vítězství v české lize by mělo být povinností, i když dle minulé sezony soudím, že to nebude zdaleka tak jednoduché.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.