Rozsáhlý požár na Plzeňsku způsobil škodu za 4,5 milionu korun

Rozsáhlý požár na Plzeňsku způsobil škodu za 4,5 milionu korun
Popisek: Požár na Plzeňsku způsobil škodu za 4,5 milionu korun
05 / 01 / 2015, 10:15

5.1.2015 / V Bezvěrově shořel v neděli ráno celý komplex budov včetně restaurace a technických budov obecního úřadu. Majitelé objektů neinstalují protipožární hlásiče.
Zdroj: HZS Plzeňského kraje

V neděli 4. ledna 2015 byl na tísňovou linku nahlášen rozsáhlý požár restaurace v Bezvěrově u hlavní silnice. V 5:34 vyhlásilo operační středisko HZS Plzeňského požární poplach svým jednotkám a přes KOPIS Karlovarského kraje požádalo o posily.Krátce po výjezdu jednotek byla operační střediska informována o rychlém rozvoji požáru – oheň se rozšířil i na střechu přilehlého domu.

Při příjezdu prvních jedno šlehaly z celého komplexu budov vysoké plameny. Hořela restaurace i s přístavbami, sklad, sál a přilehlá budova technického zázemí obecního úřadu. Hrozilo nebezpečí, že se požár rozšíří i na nedalekou stodolu. Naštěstí byla mezi hořícím objektem a stodolou proluka. Hasiči část sil a prostředků nasadili na ochranu stodoly, celá se jim povedla zachránit.

Požár omezil provoz na hlavním tahu Plzeň – Karlovy Vary. Hasičská technika byla ustavena v jednom jízdním pruhu, doprava na místě probíhala kyvadlově se zvýšenou opatrností.

Čerpací stanoviště zřídili hasiči na obecním rybníku. Mezi ním a místem požáru namrzala voda. Velitel zásahu si prostřednictvím KOPIS vyžádal SÚS na ošetření zledovatělého povrchu silnice.

Původně byly škody odhadnuty na tři miliony korun, po dalším šetření byly navýšeny na 4,5 milionu korun. Tato částka je stále jen orientační, není konečná.

Místní hasiči zůstali přes noc na dohlídku. Po celkovém dohašení se na místě sejdou specialisté z řad HZS a PČR, aby zjistili příčinu vzniku požáru.

Zasahující jednotky:
HZS Plzeň Košutka
HZS Toužim (KVK)
SDH Bezvěrov
SDH Manětín
SDH Štědrá (KVK)
SDH Toužim (KVK)
SDH Úněšov

Foto před požárem (zdroj: Google, StreetView)

...a po požáru (foto: HZS Plzeňského kraje)

Psali jsme také:

Oslavy nového roku očima policistů a hasičů

Za požár bytu mohl adventní věnec - škoda je 800 tisíc korun

Prosincové požáry si již vyžádaly 14 lidských životů

Advent je tady - nebezpečí požáru vzrůstá. Jak rychle vzplane vánoční stromek?

Nové požární detektory Bosch zvyšují účinnost detekce

Rozšíření rozsahu funkcí ústředen systémů signalizace vloupání a napadení AMAX

Výsledky odborné soutěže o nejlepší exponát FSDays AWARD 2014 + VIDEO

Bosch rozšiřuje portfolio řady Amax

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace