Rozšíření rozsahu funkcí ústředen systémů signalizace vloupání a napadení AMAX

Rozšíření rozsahu funkcí ústředen systémů signalizace vloupání a napadení AMAX
Autor fotografie: Bosch Security Systems |Popisek: Současná generace ústředen AMAX
27 / 11 / 2014, 14:30

27.11.2014 / Bosch Security Systems rozšiřují portfolio nových ústředen systému signalizaci vloupání a napadení AMAX o řešení pro malé a střední instalace se zavedením 15 nových funkcí.

Současná generace ústředen AMAX se vyznačuje především čtyřmi novými funkcemi:

  • hlasové nouzové zprávy,
  • vytváření maker,
  • dálkové ovládání systému
  • centralizovaná obsluha prostřednictvím hlavní jednotky.

Hlasové nouzové zprávy a snadné vytváření maker

V případě poplachu ústředna AMAX může automaticky odeslat předurčené hlasové zprávy na maximálně čtyři telefonní čísla. Příjemce zprávy může rozhodnout o podniknutí dalších aktivit, např. volání policie.
Vytváření maker usnadňuje obsluhu ústředen AMAX. V maximálně třech makrech je možné sloučit různé programové funkce. Makra se mohou používat i v případě často opakujících se funkcí jako třeba aktivace systému při souběžné deaktivaci jednotlivých detektorů, což doposud vyžadovalo postup složený z více činnosti. Nyní se vše dá provést okamžitě pomocí jednoho tlačítka.

Dálkové ovládání a obslužná jednotka

Nová řada ústředen AMAX může být dálkově ovládaná. To znamená, že operátor může dle požadavků zákazníka zapnout/vypnout systém bez nutnosti dostavení se na místo. V dálkovém režimu je také možné provádět servisní a údržbářské práce. Díky tomu není nutné zpřístupňování přístupového kódu třetím osobám, např. zaměstnancům bezpečnostních služeb.

Dalším usnadněním je obslužná jednotka, která umožňuje centralizované řízení ústředny AMAX. Umožňuje rychlejší a efektivnější řízení systému.

„Na jaře tohoto roku byla řada AMAX trhem velmi pozitivně přijata. Názory našich zákazníků nám pomohli ještě lépe přizpůsobit funkce produktů jejich očekáváním“ - komentoval zavedené rozšíření Peter Hupka, manažer zodpovědný za ústředny AMAX. „Nová generace ústředen AMAX má teď ještě širší spektrum využití, přizpůsobené požadavkům malých a střední velikosti komerčních a osobních budov. Navíc, díky rozšířenému rozsahu funkcí, produkty poskytují ještě větší pohodlí obsluhy“ – přidal Hupka.

Rozdílné oblasti použití produktů AMAX je možné rozčlenit do třech kategorií: AMAX 2100 pro osm, AMAX 3000 pro 32 nebo AMAX 4000 pro 64 zón. Verze systému AMAX 4000 a 3000 mohou být využívány také v hybridním režimu, díky kterému mohou obsluhovat jak kabelové detektory, tak nové bezdrátové detektory RADION. Nová řada periferních zařízení RADION, která také byla uvedena na trh na jaře tohoto roku, zahrnuje 15 různých produktů, mezi jinými detektory pohybu, senzory v oknech, bezdrátové ovládače a detektory kouře. Mohou být použity pro nové instalace nebo jako rozšíření dosavadního systému signalizace vloupání a napadení obsahujícího bezdrátové komponenty řady „DSFR“ od Bosche. Nové portfolio bezdrátových produktů RADION nabízí ještě jednou výjimečnou vlastnost, díky použití tzv. opakovačů (které přeposílají opravený, zesílený a správně časovaný signál) mohou být do ústředny AMAX integrovány také vzdálené detektory.

Poplachové ústředny AMAX řady 4000, 3000 a 2100 o omezeném rozsahu funkcí jsou dostupné v prodeji od září 2014 v Evropě (s výjimkou Velké Británie), na Středním východu a v Africe.

Psali jsme také:

Bosch rozšiřuje portfolio řady Amax

Bosch Remote Control Security i pro Android

 

 

Tagy článku