Rozzlobený dav Indů zabil dva muslimy kameny a klacky. Měli ukrást ,,posvátnou" krávu

Rozzlobený dav Indů zabil dva muslimy kameny a klacky. Měli ukrást ,,posvátnou&quote; krávu
Popisek: muslimové
04 / 05 / 2017, 10:00

Dva muslimové byli zabiti Indy, kteří je obvinili z krádeže krávy, která je v Indii posvátná. Incident se stal ve státě Ásám v severovýchodní Indii. Informoval o tom server Daily Mail.

Dva muslimské muže obvinil dav Indů z toho, že chtěli ukrást ,,posvátnou" krávu. Pak na údajné zloděje zaútočil kameny a bil je klacky.

Místní policie k incidentu uvedla, že muslimové byli v kritickém stavu, když je našla- Později oba zemřeli v nemocnici. Policie případ vyšetřuje, protože není zdaleka prvním, který se v regionu stal. Jedná se už o třetí incident v uplynulém měsíci. 1. dubna byl zlynčován k smrti i pětapadesátiletý muslimský farmář ve státě Rádžasthán na západě Indie. Byl přepaden davem Indů v momentě, když převážel krávu domů, kterou si předtím koupil.

Organizace Human Rights Watch, která případy úmrtí muslimů v Indii také monitoruje, poukázala na fakt, že od nástupu vlády premiéra Naréndra Módího bylo nejméně deset muslimů včetně dvanáctiletého chlapce zabito. Všechna tato úmrtí se vztahovaly ke krádežím krav.

Server Daily Mail informuje o tom, že před dvěma lety se zformovala samozvaná skupina ,,ochránců krav", která jsou aktivní zejména v malých městech a vesnicích po celé Indii.

 

psali jsme:

Muslimové rituálně podřezali desítky ovcí v Rakousku a na Břeclavsku

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace