Rozzlobený dav Indů zabil dva muslimy kameny a klacky. Měli ukrást ,,posvátnou" krávu

Rozzlobený dav Indů zabil dva muslimy kameny a klacky. Měli ukrást ,,posvátnou&quote; krávu
Popisek: muslimové
04 / 05 / 2017, 10:00

Dva muslimové byli zabiti Indy, kteří je obvinili z krádeže krávy, která je v Indii posvátná. Incident se stal ve státě Ásám v severovýchodní Indii. Informoval o tom server Daily Mail.

Dva muslimské muže obvinil dav Indů z toho, že chtěli ukrást ,,posvátnou" krávu. Pak na údajné zloděje zaútočil kameny a bil je klacky.

Místní policie k incidentu uvedla, že muslimové byli v kritickém stavu, když je našla- Později oba zemřeli v nemocnici. Policie případ vyšetřuje, protože není zdaleka prvním, který se v regionu stal. Jedná se už o třetí incident v uplynulém měsíci. 1. dubna byl zlynčován k smrti i pětapadesátiletý muslimský farmář ve státě Rádžasthán na západě Indie. Byl přepaden davem Indů v momentě, když převážel krávu domů, kterou si předtím koupil.

Organizace Human Rights Watch, která případy úmrtí muslimů v Indii také monitoruje, poukázala na fakt, že od nástupu vlády premiéra Naréndra Módího bylo nejméně deset muslimů včetně dvanáctiletého chlapce zabito. Všechna tato úmrtí se vztahovaly ke krádežím krav.

Server Daily Mail informuje o tom, že před dvěma lety se zformovala samozvaná skupina ,,ochránců krav", která jsou aktivní zejména v malých městech a vesnicích po celé Indii.

 

psali jsme:

Muslimové rituálně podřezali desítky ovcí v Rakousku a na Břeclavsku

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku