Rozzuřila ho karikatura proroka Mohameda. Americký muslim dostal 30 let za přípravu útoku na texaskou výstavu

Rozzuřila ho karikatura proroka Mohameda. Americký muslim dostal 30 let za přípravu útoku na texaskou výstavu
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: teroristický útok
09 / 02 / 2017, 08:00

Pětačtyřicetiletý Abdul Malik Abdul Kareem byl odsouzen ke 30 letům vězení za to, že se podílel na přípravě atentátu na výstavu karikatur proroka Mohameda v Texasu.

K tíži mu byla připsána i podpora zahraniční teroristické organizace. Pro teroristický útok měl zajišťovat zbraně.

V roce 2015 chtěli spáchat teroristický útok ve městě Garland nedaleko texaského Dallasu dva muži. Ti postřelili člena ochranky výstavní síně, načež byli oba zastřeleni. K útoku se tehdy přihlásil IS.

Podle rozsudku sledoval Kareem s dalšími pachateli útoku Eltonem Simpsonem a Nadirem Soofim džihádistická videa a přesvědčoval pozdější útočníky, aby atentát spáchali. Ti s tím pak souhlasili. Zároveň se Kareem připravoval na cestu na Blízký východ, kde se chtěl připojit k IS.

Kareem oponoval, že o útoku chystaném jeho přáteli nic nevěděl a dozvěděl se o něm až z médií. Soudu rovněž řekl, že radikální videa na jeho notebooku sledoval pouze Simpson a on že byl rázně proti. Tomu však soud neuvěřil a potrestal jej vysokým trestem.

Výstava karikatur proroka Mohameda nazvaná ,,Nakresli proroka", na níž měl proběhnout teroristický útok, se konala v květnu 2015. Akci zorganizovalo protiislámské hnutí Americká iniciativa na obranu svobody.

 

psali jsme:

,,Bonnie a Clyde džihádu". Manželský pár chtěl spáchat teroristický útok v Sydney

 

Zdroj: abc15.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace