Ručně psaná báseň Anne Frankové byla vydražena za rekordních 140 000 Euro

Ručně psaná báseň Anne Frankové byla vydražena za rekordních 140 000 Euro
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: Anne Franková
25 / 11 / 2016, 12:00

Báseň Anne Frankové, německé židovské dívky, která zemřela v roce 1945 v koncentračním táboře Bergen-Belsen, a kterou proslavil její deník, byla vydražena za částku 140 000 Euro (necelé 4 miliony korun) ve středu v Amsterodamu.

Tam utekla Anne Franková i s rodinou, kde se ukrývali v zadním traktu jednoho z domů. Báseň byla signována Anne Frankovou, jejímž nikdy nerealizovaným snem bylo stát se spisovatelkou.

Báseň o osmi řádcích je datována 28. březnem 1942, jen několik týdnů předtím, než se rodina Frankových ukryla v Nizozemí.

Na aukci se předpokládalo, že originální báseň se vydraží za částku mezi 30 000 - 50 000 Eury. Konečný výsledek 140 000 Euro však všechny přítomné překvapil.

 

Zdroj: edition.cnn.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.