Rus utekl před mobilizací do Estonska na paddleboardu. Byl vrácen do Ruska

Rus utekl před mobilizací do Estonska na paddleboardu. Byl vrácen do Ruska
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
28 / 09 / 2022, 08:00

V noci estonští pohraničníci zastavili Rusa na paddleboardu. Muž vesloval z Ivanogorodu do Narvy. „Zoufalec se bál mobilizace,“ hlásí Belsat s odkazem na ruský nezávislý portál Meduza.

Poté, co ruský diktátor Vladimir Putin vyhlásil mobilizaci, tisíce mužů prchají ze země.

Jeden z nich překročil hranici v ústí řeky Narva na sportovním paddleboardu.Pokusil se pod rouškou noci utéct před odesláním na frontu na Ukrajinu. Pohraničníci vetřelce zastavili. „Byl převezen na hraniční přechod Narva, byla mu udělena pokuta za správní přestupek a poté poslán zpět do Ruska,“ píše Meduza.Vedoucí hraniční a migrační kontroly v estonské provincii Virumaa East zdůraznil, že 38letý muž porušil předpisy a ty musí být pro všechny stejné.

Kvůli mobilizaci ze země utíkají masy Rusů. Jednosměrné letenky byly vyprodány již před dvěma dny a na pozemních hraničních přechodech s Gruzií a Kazachstánem jsou dlouhé fronty.

Na ruských sociálních sítích jsou záznamy s hashtagem „nepanikařte“. Místní blogeři srovnávají své krajany, kteří mají jít na frontu, s hranolky, želé a rtěnkami.

Blogeři podle portálu Nexta připomínají, že mobilizace se má týkat jen 300 tisíc. lidí, což je 1 procento. mobilizační rezervy. Uvádějí, že 1 procento. například z porce hranolků, balíčku želé nebo kosmetické sady je zanedbatelné množství.

Zdroj: tvp.info

 

Tagy článku