Ruská armáda přesunula na Dálný východ protirakety S-400

Ruská armáda přesunula na Dálný východ protirakety S-400
Autor fotografie: CC BY-SA 4.0/Wikipedia|Popisek: S-400
19 / 12 / 2017, 08:00

Ruská armáda přesunula na Dálný východ divizi moderních protiraketových systémů S-400. Oznámila to agentura Interfax s tím, že krok souvisí se zostřením situace na Korejském poloostrově. Severní Korea výrazně pokročila ve vývoji jaderných zbraní a raket, což Moskva opakovaně odsoudila.

Podle Interfaxu budou protirakety umístěny v okolí Vladivostoku, který leží vzdušnou čarou jen 120 kilometrů od severokorejských hranic. V pátek budou rakety uvedeny do bojového stavu. Stejnou výzbroj souběžně ruská armáda rozmístila i v okolí Zelenogorska severozápadně od Petrohradu.

Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden na výroční tiskové konferenci prohlásil, že jeho země jaderný status Severní Koreje neuznává. Obvinil zároveň Spojené státy, že k pokračování raketového a jaderného programu Severní Koreu vyprovokovaly.

V Pchjongjangu minulý čtvrtek poprvé zasedla rusko-severokorejská vojenská komise, která podle oficiální zprávy jednala o "předcházení nebezpečných vojenských aktivit". Dokument o vytvoření komise KLDR a Rusko podepsaly v roce 2015.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku