Ruská flotila stíhačů Mig-31 přikována k zemi

Ruská flotila stíhačů Mig-31 přikována k zemi
Autor fotografie: „Russian Air Force MiG-31 inflight Pichugin“ od Dmitriy Pichugin – http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Mikoyan-Gurevich-MiG-31/2040593/L/. Licencováno pod GFDL 1.2 via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační obrázek Mig-31
29 / 01 / 2016, 15:15

Ruské letecké síly musely „uzemnit“ svou flotilu těžkých záchytných stíhačů Mig-31 Foxhound poté, co došlo 25. ledna k havárii jednoho stroje v centrálním Rusku.

Na zemi tedy sedí všech 200 provozuschopných strojů do doby, než se zjistí příčina havárie, která se odehrála během cvičení v centrálním vojenské okruhu blízko města Kansk.

Oba členové posádky se zachránili, podle agentury Tass došlo k technickému selhání stroje.
Uzemnění celé flotily strojů jednoho typu je standardním řešením ruského letectva v případech, jako je tento a stav trvá maximálně několik dní.

Mig-31 je i přes své stáří páteří obrany ruského vzdušného prostoru a počítá se s ním asi minimálně do roku 2030. Mig-31 je schopen sledovat 10 cílů a koordinovat útok na čtyři z nich, maximální rychlost je 3 000 km/h ve výšce 17 500 metrů.

V současné době probíhá modernizace na standard 31BM.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.