Ruská fregata Admiral Gorškov nabírá další zpoždění

Ruská fregata Admiral Gorškov nabírá další zpoždění
Autor fotografie: „19-3896669-dsc03113“ od Leo1 – spacebattles.com. Licencováno pod CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons |Popisek: Admiral Gorshkov
03 / 01 / 2016, 09:15

Dodávka první nové ruské fregaty Admiral Gorškov bylo odloženo, než plavidlo podstoupí zbraňové testy. První loď stejnojmenné třídy bude dodána v květnu 2016.

Tolik očekávané předání první ruské fregaty Projekt 22350 Admirál Gorškov bylo odloženo, protože plavidlo stále prochází testováním zbraní. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany 25. prosince 2015 ústy zástupce vedoucího námořního vyzbrojování kontradmirála Viktora Bursuka.

Adm-Gorshkov-FFG-21

Ministerstvo obrany uvedlo, že loď dokončila počáteční testování zbraní, test protivzdušné obrany a testování řízených střel, včetně palby na námořní a pobřežní cíle v Bílém moři a v regionu Arkangelsk.

Admiral-Gorshlov-20

Projekt 22350, jinak též třída Admiral Sergej Gorškov, je třída víceúčelových fregat ruského námořnictva. Hlavním posláním těchto fregat je ničení ponorek a obrana flotily či konvojů. Jsou to první nové velké hladinové lodě, které ruské námořnictvo staví od konce studené války.

Stavba první lodi této třídy byla objednána v roce 2005, kýl první jednotky Admiral Sergej Gorškov byl založen v únoru 2006 v loděnici Severnaja Verf v Petrohradu. Dokončení lodi bylo původně plánováno na rok 2015. Celkem tak trvá její stavba více než 10 let!

Rozestavěny jsou zatím 4 lodě z celkového plánovaného počtu 20 lodí.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.