Ruská fregata bojuje s piráty v Adenském zálivu

Ruská fregata bojuje s piráty v Adenském zálivu
Autor: Autor: FAndrey – "??????? ??????", CC BY 2.0|Popisek: Fregata Jaroslav Mudryj
18 / 08 / 2016, 14:00

Loď Baltské flotily třídy Něustrašimyj opustila přístav v Džibuti a vypravila se do Adenského zálivu bojovat s piráty.

"V Džibuti byly doplněny potřebné zásoby, provedeny servisní práce a inspekce lodě. V současné době začala ruská válečná loď provádět protipirátske v oblasti Afrického rohu, " řekl mluvčí ruského námořnictva Roman Martov.

Zda si to bude posádka ruské lodi užívat jako její předchůdci ve válce se somálskými piráty není jasné, ale během předchozích akcí Rusů proti pirátům, bylo zakročeno velmi tvrdě, jak ukazuje následující video.

Fregata opustila svůj domovský přístav 1. června a byla zapojena do konfliktu s americkým torpédoborcem třídy Arleigh Burke 17. června ve východním Středomoří, kdy si obě posádky dokazovaly, která má větší "koule".

Původ ruské fregaty lze vystopovat až do začátku 90. let minulého století, kdy byl položen kýl lodi, která byla ale dokončena až v roce 2009 po 18 letech! Vyvinuta byla pro námořnictvo SSSR jako stroj na likvidaci ponorek, či hladinových lodí nepřítele.

Zdroj: Tass

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace