Video: Ruská letadla provokují nad Pobaltím

Video: Ruská letadla provokují nad Pobaltím
Autor: MoD|Popisek: Typhoon a ruské Migy
03 / 08 / 2015, 10:45

Letci NATO doprovázeli za posledních 14 dní v červenci rekordní počet ruských letadel.

Stíhači z Belgie, Itálie, Norska a Velké Británie přiřazení k misi s názvem „Baltic Air Policing“ byli voláni k doprovázení celkem 22 ruských letadel, která prolétala regionem v různých formacích během posledních 14 dnů.

Během dvou největších akcí, zasahovaly stroje Eurofighter Typhoon britské RAF z estonské letecké základny Amari. 19. července RAF doprovázelo 4 ruské stroje Mig-31, 4 starší Su-24, 3 transportní AN-26 a jeden IL-76, které prolétaly blízko lotyšského vzdušného prostoru.

24. července Typhoony sledovaly poněkud skromnější ruskou formaci 4 letadel Su-34, 4 letadel Mig-31 a 2 transportních strojů An-26.

Za tento rok, vzlétala letadla NATO k celkem 250 případům, což je nejvíce od konce první Studené války, 120 případů se událo u pobaltských států, které byly součástí zaniklého SSSR.

„V loňském roce ruská letecká aktivita v blízkosti hranic NATO vzrostla jak na množství, tak na komplexnosti," sdělila oficiální místa pro Financial Times.

Ruská letadla často létají bez zapnutých transpondérů, bez komunikace s orgány letového provozu.
V roce 2014 došlo za celý rok k 400 zachycení ruských letadel, letos to bude podle prozatímního vývoje asi ještě víc.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace