Ruská média objevila existenci amerických "aggressor" letek

Ruská média objevila existenci amerických &quote;aggressor&quote; letek
Autor: D. Miller (CC BY 2.0)|Popisek: F-18 v ruských barvách
11 / 10 / 2016, 15:30

Hitem ruského webu se staly snímky amerických letadel v ruských barvách. Státní RT přiživuje konspirační teorie, že letouny v ruských barvách mají udeřit na cíle v Sýrii a odpovědnost svalit na Moskvu.

Fotografie, na které ruský server upozorňuje zachycují stroje F-18 v kamufláži, kterou používají ruské bombardéry Su-34 v Sýrii. RT sice v článku upozorňuje, že se jedná o potencionální nátěr pro cvičení, a že se jedná o standardní praktiky US Air Force, ale ruská stanice si následně neodpustila dát několik linků na tweety s konspiračními teoriemi.

Letouny v barvách nepřítele (tedy SSSR/Ruska) využívají jak americké letectvo, tak námořnictvo již několik desítek let. Americké stíhače vybavené sovětskou či nyní ruskou kamufláží se používají během leteckých cvičení, a slouží pro pokročilý nácvik leteckých soubojů.

Aggressor at Lemoore

První výskyt těchto strojů byl zaznamenán v březnu 1969, kdy se na americké základně Miramar spustil výcvik vzdušných soubojů Fighter Weapons School. Zdejší stroje nesly kamufláže letadel Varšavské smlouvy. Začínalo se s stíhačkami Northrop F-5E a F, posléze se přešlo na stroje F-16 a od roku 1995 se používají stroje F-18, které se vizuálně podobají ruským Mig-29.

Přísně tajná je ale účast sovětských a ruských strojů, které byly získány asi poměrně nestandardním způsobem - postup, že americká delegace si ve fabrice Mig objedná několik Mig-29 a jako bonus jednu Mig-35 asi není příliš pravděpodobná.

Takže žádná senzace se nekoná, pouze došlo ke změně kamufláže na tu aktuální:-)

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace