Ruská odpověď na vyslání amerických vojáků do východní Evropy: "Nebudeme pasívně přihlížet"

Ruská odpověď na vyslání amerických vojáků do východní Evropy: &quote;Nebudeme pasívně přihlížet&quote;
31 / 03 / 2016, 12:30

Ruská odvetná akce proti záměru Pentagonu rozmístit na hranicích s Ruskem tisíce amerických vojáků.

Rusko činí vojenská opatření jako odpověď na rozšiřování přítomnosti NATO v Evropě, především v její východní části, odpověď Moskvy bude asymetrická a efektivní, prohlásil stálý zástupce Ruska při alianci Alexandr Gruško. Kromě toho zdůraznil, že USA dál posilují svou vojenskou přítomnost v Evropě „s důrazem na východní křídlo".

Spojené státy totiž uvedly, že zvýší kvůli agresivnímu chování Ruska svou vojenskou přítomnost v Evropě. Do roka vyšlou na východoevropské hranice další obrněnou brigádu vybavenou moderními zbraněmi. Plně vyzbrojená brigáda má být podle plánu Pentagonu nasazena od února příštího roku. Na kontinent s sebou přiveze nejmodernější techniku a zbraňové systémy, oznámilo velitelství amerických sil v Evropě (EUCOM). Na 4 500 vojáků má být rozmístěno na východní hranici NATO, tedy v Pobaltí, Polsku, Rumunsku a Bulharsku. S dalšími dvěma americkými brigádami, které v Evropě působí, budou připraveni na mimořádné operace v případě ohrožení některého ze spojenců. Zdroj: zpravy.idnes.cz

„Nejsme samozřejmě žádnými pasívními přihlížiteli, důsledně realizujeme všechna ta vojenská opatření, která pokládáme za nezbytná, abychom kompenzovali tu posílenou přítomnost, která ostatně není ničím oprávněna. Odpověď bude samozřejmě zcela asymetrická. Bude upravena tak, aby to odpovídalo našim představám o míře vojenské hrozby, aby to nebylo příliš nákladné, současně ale maximálně efektivní", řekl Gruško v interview pro televizní stanici Rossija 24.

Zdroj: cz.sputniknews.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace