Ruská opozice musí být zničena: opoziční předák Navalnyj stane v pondělí před soudem

Ruská opozice musí být zničena: opoziční předák Navalnyj stane v pondělí před soudem
30 / 09 / 2017, 17:45

Přední představitel ruské opozice Alexej Navalnyj má stanout v pondělí před soudem kvůli pořádání nezákonného mítinku, informovala ruská média. Policie politika zadržela v pátek na cestě na shromáždění jeho přívrženců v Nižním Novgorodu. Místní úřady mítink označily za nezákonný, podle opozice ho ale zprvu povolily.

Policie Navalného do pondělního soudu propustila v pátek na svobodu. Opoziční lídr se tak dnes účastní shromáždění se svými stoupenci v Orenburgu na jihovýchodě Ruska.

Navalnyj, který si získal proslulost bojem proti korupci, se stal jedním z vůdců velkých protivládních demonstrací v Rusku na přelomu let 2011 a 2012. Nyní pořádá volební kampaň před prezidentskými volbami, jež se budou konat v březnu 2018, ačkoli podle ruských zákonů kvůli svým předchozím odsouzením kandidovat nemůže.

Před soudem v pondělí stane také šéf Navalného opozičního štábu Leonid Volkov. Toho policie v pátek zatkla společně s dalšími několika lidmi v Nižním Novgorodu a viní ho z "pořádání masové nepovolené akce".

Zdroj: ČTK

Tagy článku