Ruská opozice musí být zničena: opoziční předák Navalnyj stane v pondělí před soudem

Ruská opozice musí být zničena: opoziční předák Navalnyj stane v pondělí před soudem
30 / 09 / 2017, 17:45

Přední představitel ruské opozice Alexej Navalnyj má stanout v pondělí před soudem kvůli pořádání nezákonného mítinku, informovala ruská média. Policie politika zadržela v pátek na cestě na shromáždění jeho přívrženců v Nižním Novgorodu. Místní úřady mítink označily za nezákonný, podle opozice ho ale zprvu povolily.

Policie Navalného do pondělního soudu propustila v pátek na svobodu. Opoziční lídr se tak dnes účastní shromáždění se svými stoupenci v Orenburgu na jihovýchodě Ruska.

Navalnyj, který si získal proslulost bojem proti korupci, se stal jedním z vůdců velkých protivládních demonstrací v Rusku na přelomu let 2011 a 2012. Nyní pořádá volební kampaň před prezidentskými volbami, jež se budou konat v březnu 2018, ačkoli podle ruských zákonů kvůli svým předchozím odsouzením kandidovat nemůže.

Před soudem v pondělí stane také šéf Navalného opozičního štábu Leonid Volkov. Toho policie v pátek zatkla společně s dalšími několika lidmi v Nižním Novgorodu a viní ho z "pořádání masové nepovolené akce".

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace