Ruská propaganda aneb „zloděj křičí chyťte zloděje“

Ruská propaganda aneb „zloděj křičí chyťte zloděje“
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
25 / 07 / 2022, 08:30

Ruská propagandistická média diskutují o komentáři vojenského experta Alexandra Artamonowa. Podle jeho názoru hodlá Polsko zaútočit na Ukrajinu a anektovat její západní část.

Propagandista využívá lži o Polsku, aby apeloval na úřady v Kremlu, aby pokračovaly ve válce proti Ukrajině. Je to podle něj jediná cesta, jak se vyhnout válce, kterou Polsko údajně připravuje. Další propagandista Alexandr Kostin také tvrdí, že Polsko je hrozbou pro Ukrajinu. Polská armáda je podle jeho názoru velmi silná, což předkládá jako důkaz agresivních záměrů Polské republiky.

„Kostin tvrdí, že jak síla polské armády, tak přítomnost Polska v NATO jsou prvky, které naznačují, že polské úřady mají plány, které jsou nepřátelské vůči Ukrajině. Podle jeho názoru Polsko snadno vstoupí na západní Ukrajinu,“ říká Stanisław Żaryn.

„Kostinovy lži jsou široce citovány ruskou propagandou, která provádí akce proti Polsku. Zveřejňují i názory dalšího lháře Borise Rožina,“ vyjmenovává. Mluvčí ministra pro koordinaci speciálních služeb uvádí, že Rožin pomlouvá Polsko s tím, že scénář polského útoku na Ukrajinu není prázdná řeč, ale realita. Polská armáda podle něj zatím na Ukrajinu nevstoupila jen kvůli tlaku USA. „Nepravdivě naznačuje, že by Polsko zaútočilo na Ukrajinu, kdyby mohlo,“ poznamenává Żaryn.

K akcím proti Polsku se připojuje také Nikita Mendkovič, další expert ve službách Kremlu. Obviňuje také Polsko, že chce zaútočit na Ukrajinu, argumentuje tím, že „NATO a EU tyto akce přijmou“ kvůli své averzi vůči Rusku.

Żaryn poukazuje na to, že současná ruská propagandistická sdělení považují lež o ochotě Polska zaútočit na Ukrajinu za potvrzenou skutečnost a zaměřují se na interpretaci jejího významu.

Rusko přikládá velký význam dezinformační operaci vedené proti Polsku. Po mnoho týdnů byly zveřejňovány lži, které pomlouvají Polsko, a narážky, že Polsko ohrožuje Ukrajinu. Polsko je prezentováno jako válečný štváč, který chce zatáhnout Západ do války s Ruskem.

Zdroj: tvp.info, Twitter

Tagy článku