Ruská propaganda má prý destabilizovat Německo

Ruská propaganda má prý destabilizovat Německo
Autor fotografie: Pixabay
19 / 02 / 2016, 16:45

Vláda kancléřky Merkelové nařídila zpravodajským agenturám, aby prošetřily, zda Rusko vede v Německu propagandistickou kampaň k destabilizace situace v zemi.

O požadavku Berlína přinesly informace deník Sueddeutsche Zeitung a veřejnoprávní televizní stanice WDR. Německá vláda se domnívá, že ruská média úmyslně šíří dezinformace s cílem destabilizovat politickou situaci v Německu. Zdroj: abcnews.go.com

Mluvčí vlády Christiane Wirtzová odmítla tuto informaci komentovat, nicméně novinářům sdělila, že Německo považuje reportáže uvedené v některých ruských médií a týkající se situace na Ukrajině a kolem uprchlické krize za "tendenční".

Poukázala přitom na zprávy o údajném znásilnění 13-leté dívky migranty, kterou šířila ruská propaganda. Podle Wirtzové neexistuje "žádný důkaz" o tom, že by ruská strana porušila německé zákony a upozornila, že v Německu je svoboda projevu chráněna ústavou.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace