Ruská Severní flotila byla uvedena do plné bojové pohotovosti

Ruská Severní flotila byla uvedena do plné bojové pohotovosti
Autor: YouTube|Popisek: Severní loďstvo RF
16 / 03 / 2015, 10:15

Dnes v 5:00 hodin byly zahájeny vojenské manévry v arktické oblasti. Putin nařídil plnou bojovou pohotovost na zemi, moři i ve vzduchu.

Dnes ráno to uvedl ruský ministr obrany Sergej Šojgu a pokračoval: "Hlavním úkolem je posoudit možnosti ozbrojených sil Severní flotily při plnění úkolů v rámci zajišťování vojenské bezpečnosti Ruské federace v arktické oblasti," 

Součástí Severní flotily je 38 tisíc vojáků, 3360 kusů techniky, 41 lodí, 15 ponorek a 110 letadel a vrtulníků, dodal Šojgu (zdroj: sputniknews.com)

Při cvičení mají ruské útvary za úkol zničit námořní seskupení teoretického protivníka. Z tohoto důvodu ruská armáda posílí své jednotky na severských ostrovech Nová Země a Země Františka Josefa. Procvičena bude rovněž schopnost přepravy speciálních armádních sil na velké vzdálenosti. Počítá se i s taktickým štábním cvičením a bojovými střelbami, uvedlo ruské ministerstvo obrany (zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz)

Zdroj: YouTube, RT 


Ruské ministerstvo zahraničí vydalo prohlášení, v němž odsoudilo "rostoucí počet manévrů NATO u hranic Ruské federace". Manévry aliance podle Moskvy destabilizují situaci na severovýchodě Evropy.

Psali jsme také:

Americká armáda v Česku - ozbrojený konvoj "Dragoon Ride" projede přes ČR

Operace Atlantic Resolve: USA údajně uvažují o vyslání svých vojsk do ČR

Ruské stíhačky nacvičují útok na flotilu NATO v Černém moři

Moldavsko - hrozí další konflikt jako na Ukrajině? EU a NATO varuje Rusko

NATO a ČR se připravuje na válečnou krizi. Manévry v Černém moři. Rusku se to nelíbí

TOP 10 nejsilnějších armád světa: palebná síla, geopolitický kontext i rozpočty

Bundeswehr bude vyzbrojovat. Nové závody ve zbrojení jsou tady

USA a Rusko ukazují svaly několik kilometrů od sebe

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace