Ruská Severní flotila dováží tisíce tun zásob na své arktické základny

Ruská Severní flotila dováží tisíce tun zásob na své arktické základny
Autor: By ??????? ?????, CC BY-SA 3.0
08 / 06 / 2016, 14:00

Letošní aktivní fáze dodávek zboží do vzdálených vojenských základen Ruska právě začala. Informuje o tom velitelství Severní flotily ve své tiskové zprávě.

Několik lodí bude v průběhu příštích měsíců zajišťovat kyvadlovou dopravu mezi přístavy Murmansk, Kandalaksha a Archangelsk a novými a modernizovanými vojenskými základnami na souostroví Země Františka Josefa, Nová země, Severní ostrov a Nové sibiřské ostrovy.

Tanker Kotlas, který vyplul na ostrov Alexandra, byl naložen 2 300 tun nafty, loď Vasily Golovin dodává 2 200 tun proviantu na Severní ostrov. Ještě předtím už bylo do základen doručen přes 5 000 tun nákladu.

Mezitím se vrátila ruská kontejnerová loď Sevmorput s jaderným pohonem do Murmansku, ze své první plavby na ostrov Kotelny. Loď přepravila více než 5 800 tun zboží a byla doprovázen ledoborcem Yamal na své první cestě Severním mořem za posledních 10 let.

Sevmorput je jedinou funkční nákladní lodí na světě s jaderným pohonem. Vyrobena byla v roce 1988 a ještě v roce 2012 to vypadalo na její vyřazení. V roce 2013 ale bylo rozhodnuto o jejím návratu do provozuschopného stavu a od roku 2015 je opět plavby schopná.

Lví podíl zboží přepravovaného na souostroví jsou stavební. Ruské ministerstvo obrany plánuje dokončit výstavbu základen v průběhu letošního roku, říká tisková zpráva Severní flotily.

Zdroj: The Independent Barents Observer

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace