Ruská tajná služba: K islámským radikálům se přidalo až dva tisíce Rusů

Ruská tajná služba: K islámským radikálům se přidalo až dva tisíce Rusů
Autor: DABIQ|Popisek: Bojovníci IS
11 / 04 / 2015, 10:30

Nejvíc radikálů je z ruského severního Kavkazu. IS je pro Rusko bezpečnostní problém a od začátku letošního roku už FSB zadržela více než 120 teroristů.

V pátek 10. dubna na zasedání Rady pro regionální boj proti terorismu v Taškentu uvedl náměstek ředitele ruské kontrarozvědky FSB (Federální služba bezpečnosti) Sergej Smirnov, že "za islámský stát bojuje v Sýrii a v Iráku podle informací FSB nejméně 1700 občanů Ruska, a to jsou jen ti, o kterých FSB ví". (zdroj: tass.ru)

Nebezpečí IS spočívá v tom, že na svoji stranu získává regionální teroristické organizace, například "Kavkazský emirát " řekl Smirnov. Poznamenal, že někteří "válečníci Kavkazského emirátu přísahali věrnost IS, a to je velmi nebezpečný trend." 

Podle FSB může být  v řadách IS mnohem víc Rusů. Předpokládá se, že dalších nejméně 300 občanů Tádžikistánu se také přidalo k islámským radikálům.

Ruský generální prokurátor Jurij Čajka uvedl, že v Rusku bylo odhaleno v loňském roce 250 případů ruské účasti v zahraničních teroristických organizacích. V roce 2014 došlo k nárůstu teroristických zločinů až o 70 procent. 

Ruský prezident Putin řekl letos 9. dubna při slavnostním představení vysokých důstojníků v Kremlu, že FSB zabránila několika desítkám případů, kdy se Rusové chtěli přidat k IS a pozitivně hodnotil činnost ruské kontrarozvědky.

Zdroj: tass.ru

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace