Ozbrojené F-18 musely od letadlové lodi USS Reagan vyhnat ruské bombardéry

Ozbrojené F-18 musely od letadlové lodi USS Reagan vyhnat ruské bombardéry
Autor fotografie: US Navy|Popisek: Ilustrační foto F-18
02 / 11 / 2015, 14:15

27. října se pohybovala americká letadlová loď USS Reagan v mezinárodních vodách u korejského poloostrova, když kolem ní začaly ve vzdálenosti menší než 1 námořní míle prolétávat dva ruské stroje Tu-142 Bear.

Čtyři ozbrojené stíhací stroje F-18 Super Hornet z této jaderné letadlové lodi, musely speciální ruské protiponorkové stroje vycházející ze strategického bombardéru Tu-95 od lodi eskortovat do bezpečné vzdálenosti.

Taganrog. Beriev Aircraft Company 68

Není to poprvé, co ruské stroje obtěžují americkou letadlovou loď, už v roce 2008 nastala prakticky identická situace s lodí USS Nimitz v Pacifiku, kdy musely k ruským strojům Tu-95 vzlétnout stroje F-18 a vyprovodit je pryč.

A to nebyl zdaleka jediný případ. Dne 3. března 2015, ruské stroje Su-30 a Su-24 ruské černomořské flotily na Krymu provedly cvičný útok na válečné lodi NATO působící v Černém moři, aby si vyzkoušely praktický průnik proti-leteckými systémy flotily NATO.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.