Ruské bombardéry se dvakrát přiblížily k Aljašce

Ruské bombardéry se dvakrát přiblížily k Aljašce
Autor: Airman Magazine|Popisek: F-22 doprovází ruský bombardér
19 / 04 / 2017, 22:30

Již podruhé během několika dnů, se dvojice ruských bombardérů přiblížila k Aljašce, tentokrát pouhých 35 námořních mil od amerického pobřeží.

Stalo se tak poprvé za více než dva roky, že ruská vojenská letadla letěla v blízkosti pobřeží Spojených států. Dva ruské bombardéry TU-95 „Bear“ letěly v úterý večer podél Aleutských ostrovů směrem na severovýchod k pevnině, řekl představitel USA.

Ačkoli bombardéry byly v mezinárodním vzdušném prostoru, vstoupily do Air Defence Identification Zone (ADIZ) americké armády, která se rozprostírá do vzdálenosti 200 námořních mil od pobřeží. Neidentifikovaná vojenská letadla jsou žádána o identifikaci, zatímco prolétají touto oblastí. Americký vzdušný prostor je 12 mil od pobřeží Spojených států.

Zachytit ruské stroje byl vyslán letoun E-3 AWAC, který oba bomabrdéry doprovázel několik hodin, než se 35 mil od pobřeží stroje obrátily. V pondělí byly Tu-95 "vyprovozeny" stíhači F-22 a letounem E-3 AWAC, třetí ruský letoun Il-38 se otočil ještě před zachycením a ze zóny odletěl.

Zdroj: ABC News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace