Ruské bombardéry vymazaly výcvikový tábor IS v Sýrii.

Ruské bombardéry vymazaly výcvikový tábor IS v Sýrii.
Autor fotografie: YouTube, Ruské ministerstvo obrany|Popisek: Výcvikový tábor IS
12 / 10 / 2015, 19:30

Čím větší má Rusko úspěchy v boji proti islámským bojovníkům v Sýrii, tím větší je tlak Spojených států, a západních spojenců včetně NATO na Rusko.

Ruské stíhací bombardéry Su-34 zlikvidovaly výcvikový tábor bojovníků IS v syrské provincii Idlíb. Informaci dnes zveřejnil server cz.sputniknews.com

„Bombardéry Su-34 zaútočily na tábor bojovníků v okolí města Mastumu v provincii Idlíb. Podle údajů rozvědky používala tento tábor skupina ISIL jako sběrný tábor určený pro bojovníky přijíždějící z jiných zemí, kde si doplňovali teroristický výcvik podle programů speciální taktiky a kladení min a organizace explozí pod vedením zkušených instruktorů, " řekl ruský generálmajor Igor Konašenkov.


Zdroj YouTube, Ruské ministerstvo obrany

Ruskému letectvu a syrské armádě se povedlo při ofenzívě osvobodit město Atšan v Sýrii a při bojích padly údajně desítky bojovníků teroristické skupiny Fronta an-Nusrá.


Zdroj YouTube, Ruptly TV

Rusko má od počátku zahájení útoků proti IS bezesporu úspěchy, o kterých se může Spojeným státům a jejich spojencům jen zdát. A tak čelí Rusko kvůli svým vojenským aktivitám v Sýrii ostré kritice ze strany USA a západních zemí.

Stejně tak se stupňuje napětí mezi Ruskem a Velkou Británii. Ta dokonce vydala souhlas s případným sestřelením ruských letadel, pokud ohrozí stíhačky RAF, které budou vyzbrojeny protiletadlovým raketami.

Pár dnů po ruské ofenzívě v Sýrii, se začínají američtí senátoři a kongresmani zajímat, do jaké míry špionážní služby přehlédly nebo podcenily kritické a varovné signály o přesunech ruské vojenské techniky do Sýrie.

Na dnešním jednání ministrů zahraničí zemí EU přijali závěr, podle kterého by mělo dojít k přerušení všech ruských útoků, které nemíří přímo na džihádisty. Kromě toho se domnívají, že trvalý mír v Sýrii není možný s nynějším vedením země a tedy s prezidentem Bašárem Asadem. Upozorňují, že vojenská eskalace syrský konflikt prodlužuje, podkopává snahy o politické urovnání, zhoršuje humanitární situaci a zvyšuje radikalizaci. „Naším cílem by mělo být konflikt uklidnit," uvedli ministři. (Zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz) 

Tagy článku