Ruské bombardéry vymazaly výcvikový tábor IS v Sýrii.

Ruské bombardéry vymazaly výcvikový tábor IS v Sýrii.
Autor fotografie: YouTube, Ruské ministerstvo obrany|Popisek: Výcvikový tábor IS
12 / 10 / 2015, 19:30

Čím větší má Rusko úspěchy v boji proti islámským bojovníkům v Sýrii, tím větší je tlak Spojených států, a západních spojenců včetně NATO na Rusko.

Ruské stíhací bombardéry Su-34 zlikvidovaly výcvikový tábor bojovníků IS v syrské provincii Idlíb. Informaci dnes zveřejnil server cz.sputniknews.com

„Bombardéry Su-34 zaútočily na tábor bojovníků v okolí města Mastumu v provincii Idlíb. Podle údajů rozvědky používala tento tábor skupina ISIL jako sběrný tábor určený pro bojovníky přijíždějící z jiných zemí, kde si doplňovali teroristický výcvik podle programů speciální taktiky a kladení min a organizace explozí pod vedením zkušených instruktorů, " řekl ruský generálmajor Igor Konašenkov.


Zdroj YouTube, Ruské ministerstvo obrany

Ruskému letectvu a syrské armádě se povedlo při ofenzívě osvobodit město Atšan v Sýrii a při bojích padly údajně desítky bojovníků teroristické skupiny Fronta an-Nusrá.


Zdroj YouTube, Ruptly TV

Rusko má od počátku zahájení útoků proti IS bezesporu úspěchy, o kterých se může Spojeným státům a jejich spojencům jen zdát. A tak čelí Rusko kvůli svým vojenským aktivitám v Sýrii ostré kritice ze strany USA a západních zemí.

Stejně tak se stupňuje napětí mezi Ruskem a Velkou Británii. Ta dokonce vydala souhlas s případným sestřelením ruských letadel, pokud ohrozí stíhačky RAF, které budou vyzbrojeny protiletadlovým raketami.

Pár dnů po ruské ofenzívě v Sýrii, se začínají američtí senátoři a kongresmani zajímat, do jaké míry špionážní služby přehlédly nebo podcenily kritické a varovné signály o přesunech ruské vojenské techniky do Sýrie.

Na dnešním jednání ministrů zahraničí zemí EU přijali závěr, podle kterého by mělo dojít k přerušení všech ruských útoků, které nemíří přímo na džihádisty. Kromě toho se domnívají, že trvalý mír v Sýrii není možný s nynějším vedením země a tedy s prezidentem Bašárem Asadem. Upozorňují, že vojenská eskalace syrský konflikt prodlužuje, podkopává snahy o politické urovnání, zhoršuje humanitární situaci a zvyšuje radikalizaci. „Naším cílem by mělo být konflikt uklidnit," uvedli ministři. (Zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz) 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace