Ruské hlídkové lodě pro arktické oblasti se začnou stavět na podzim 2016

Ruské hlídkové lodě pro arktické oblasti se začnou stavět na podzim 2016
Autor fotografie: Ruské ministerstvo obrany|Popisek: Projekt 23550
01 / 06 / 2016, 12:15

Loděnice admirality v Petrohradě začnou stavět unikátní "korvety" se schopnostmi ledoborce již letos na podzim.

Oznámil to v úterý generální ředitel loděnice Alexandr Buzakov, který řekl: "Project 23550, hlídková loď pro arktické oblasti se nyní navrhuje. Výstavbu lodí začneme přibližně za čtyři měsíce, až obdržíme ocel na jejich trupy.

Psali jsme: Rusko objednává nové "arktické" hlídkové lodě Project 23550

Zatím podle informací z ruského ministerstva obrany jsou objednány dvě lodě této třídy, které by ruské námořnictvo mělo obdržet před rokem 2020.

Psali jsme: Studená válka již začala. V Arktidě to vře

Podle specifikací MO jsou lodě schopny prolomit led až 1,5 m silný. Koncept na obrázku vydaném MO ukázuje loď vyzbrojenou dělem středního kalibru na přídi (pravděpodobně A-190 ráže 100 mm), vrtulníkovou palubu a hangárem. Na zádi jsou 2 kontejnery na odpalování raket se čtyřmi odpalovacími trubicemi, podle všeho na proti-lodní rakety Club, nebo útočné rakety Kalibr-NK. Touto mohutnou výzbrojí předčí mnohé normální korvety.

Zdroj: Navy Recognition

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace