Video: Ruské jednotky zlikvidovaly šéfa kavkazské odnože ISIS

Video: Ruské jednotky zlikvidovaly šéfa kavkazské odnože ISIS
Autor fotografie: Screenshot|Popisek: Jednotka FSB v akci
05 / 12 / 2016, 11:15

Šéf pobočky ISIS v ruském Severním Kavkazu byl zabit během speciální policejní operace poblíž ruského města Machačkala.

"Rustan Magomedovič Aselderov (Abu Muhammad)narozen roku 1981, šéf kavkazské sekce Islámského státu byl jedním ze zneškodněných ozbrojenců, spolu s dalšími čtyřmi blízkými spolupracovníky," potvrdila ve svém prohlášení ruská FSB.

Dagestánec přísahal věrnost emírovi Islámského státu al-Baghdádímu a byl napojen na teroristické aktivity ve Volgogradu.

Aselderov a čtyři další ozbrojenci se ukrývali  v jednom domě poblíž Machačkaly (hlavní město Dagestánu). Poté co byl jejich úkryt obklíčen, zahájila policie vyjednávání a vyzvala teroristy, aby se vzdali. Ti místo toho zahájili střelbu z automatických zbraní a byli v přestřelce zabiti. Nikdo ze členů speciální jednotky nebyl zraněn.

Na místě bylo nalezeno velké množství automatických zbraní, munice a výbušnin.

Podle FSB byl Aselderov jedním z organizátorů teroristického útoku na volgogradskou vlakovou stanici 29. 12. 2013, kdy bylo zabito 18 lidí a desítky zraněny poté, co se sebevražedný útočník odpálil. Další útok následoval den poté, při němž zahynulo dalších 16 lidí a dalších 25 bylo zraněno.

Aselderov je také podezřelý z útoku na astrachaňské dálnici v květnu 2012, kdy bylo zabito 40 lidí a zraněno bylo přes sto lidí.

Zdroj: RT

Tagy článku