Ruské letecké síly nakoupí stroje Mig-35

Ruské letecké síly nakoupí stroje Mig-35
Autor: MashleyMorgan CC BY-SA 2.0|Popisek: Mig-35
15 / 08 / 2015, 09:00

Bude se jednat o více než 30 kusů strojů MiG-35, dodaných po roce 2018, jak sdělil vojenský zdroj.

Ministerstvo obrany plánuje podepsat smlouvu na nákup více než 30 MiG-35 (Fulcrum-F), víceúčelové bojové stíhačky. Letadla vstoupí do služby po roce 2018, oznámil to ve středu velitel ruských leteckých a kosmických síl, generálplukovník Viktor Bondarev.

MiG-35 je pokročilá verze legendární MiG-29 a integruje vyspělétechnologie  4 ++ generace stíhacích letounů jako naříklad AESA radar.

„MiG-35 byl vyvinut na základě požadavků ruského  ministerstva obrany. Termín dokončení všech testů bude v roce 2017. Po dokončení státní zkoušky bude Migu-35 povoleno vstoupit do služby. Objednáme třicet nebo více letadel této verze," řekl Bondarev.

Technické údaje:

Posádka: 2
Rozpětí: 15 m
Délka: 19 m
Výška: 6 m
Hmotnost prázdného stroje: 15 000
Vzletová hmotnost: 22 700 kg
Motor: 2x Klimov RD-33N
Tah motoru: 81,4 kN
Max.rychlost: 2 450 km/h
Dostup: 18 900 m
Dolet: 4 000 km
Výzbroj: 1× 30mm kanón, 5 000 kg podvěšené raketové nebo pumové výzbroje na deseti závěsnících

Zdroj: Sputnik News, Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace