Ruské letectvo obdrželo první hrbaté Migy 29SMT

Ruské letectvo obdrželo první hrbaté Migy 29SMT
Autor fotografie: Alan Wilson CC BY-SA 2.0|Popisek: Mig-29SMT
06 / 01 / 2016, 12:45

Mig Corporation oznámila, že dodala ruskému letectvu první stíhací stroje MiG-29SMT "Fulcrum" z obejdnávky z dubna 2014.

16 letadel bylo objednáno pro ruské letectvo jako opatření ke kompenzaci zpoždění dodávek nových strojů Mig-35S. Předpokládá se, že  těchto 16 letadel MiG-29SMT je rozděleno v poměru 14 stíhačů MiG-29SMT a dva cvičné stroje MiG-29UB. Hodnota zakázky je asi 14 miliard rublů.

První letouny byly dodány na konci prosince na leteckou základnu Astrakhan-Privolzhskiy, kde sídlí 116. Školicí středisko ruského letectva.

MiG-29SMT se oproti standardní verzi stroje liší v přidané nádrži o objemu 1 880 litrů, díky které se téměř zdvojnásobil bojový dolet. Nádrž je schovaná v onom hrbu za kabinou pilota. Stroj má i výkonnější motory RD-33, novou avioniku včetně radaru N019MP a navigačního systému. Tankovací nástavec je kompatibilní jak s ruskými, tak se západními tankery.

Přestože tato objednávka je první, kterou ruské letectvo udělalo, již provozuje 28 těchto strojů z dodávky, která byla původně určená pro Alžír, který tyto stroje odmítl z důvod obav o kvalitu výroby.

Firmě MiG se obecně poslední dobou nedaří prosazovat se vůči svému velkému soupeř, firmě Suchoj.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace