Ruské letectvo obdrželo první modernizované Migy 31BM

Ruské letectvo obdrželo první modernizované Migy 31BM
Autor: „Russian Air Force MiG-31 inflight Pichugin“ od Dmitriy Pichugin – http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Mikoyan-Gurevich-MiG-31/2040593/L/. Licencováno pod GFDL 1.2 via Wikimedia Commons|Popisek: Mig-31 nad Ruskem
15 / 04 / 2015, 10:30

Sdělil to náměstek ministra obrany Jurij Borisov.

Prvních 24 modernizovaných strojů bylo dodáno jednotkám ozbrojených sil. Podle Borisova se počítá s přestavbou na tuto verzi pro 130 strojů a každým rokem bude jednotkám dodáno 12-13 letadel této specifikace.

Modernizace probíhá v Nižním Novgorodu a stroj, který byl původně koncipován jako stíhací stroj pro vybojování a udržení vzdušné nadvlády získá i schopnosti útoku na pozemní cíle. Nový radar Zaslon-M zvýšil rozsah možností sledovat vzdušné cíle až na 320 kilometrů a umožňuje sledovat deset cílů najednou.

Mig-31BM je navržen pro ničení stíhaček nepřítele, nízko letících satelitů, strategických bombardérů a podle sdělení ruského ministerstva má být údajně schopen nalézt a zničit i nepřátelské Stealth letouny. Operuje samozřejmě v jakýchkoliv denních či nočních podmínkách a díky unikátnímu systému je skupina 4 letadel schopna ubránit prostor dlouhý asi 900 kilometrů.

Mig-31BM je aktuálně nejrychlejší stíhačkou na světě, je schopna letět rychlostí až 3 Machy a dostup tohoto stroje je téměř 21 kilometrů, dolet 2 500 kilometrů nadzvukovou rychlostí. O tomto letounu jsme již psali v článku: Rusko chřestí zbraněmi nad Barentsovým mořem. Tento stroj byl a je určen výhradně pro potřeby SSSR, nyní Ruska a nebyl nikdy vyvážen. Vyrobeno bylo 400 kusů.

Jednou z mála nevýhod tohoto stroje je nutnost velice dlouhé vzletové a přistávací dráhy. Pokud to srovnáme s F-22 Raptor, tak je to téměř čtyřnásobný rozdíl.

Zdroj: Russian Aviation

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace