Ruský T-50: Světlo na konci tunelu?

Ruský T-50: Světlo na konci tunelu?
Autor fotografie: „PAK FA T 50 compressor stall on MAKS 2011“ od Rulexip – Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační foto T-50
30 / 12 / 2015, 08:30

Ruské letectvo obdrží první ze svých nejnovějších stíhacích letounů T-50 v roce 2017 po dokončení závěrečných testů.

Ruský velitel letectva plukovník generál Viktor Bondarev to uvedl v nedělním rozhovoru pro televizní kanál Russia 24 neděli. Podle Bondareva začne ruské letectvo zařazovat stíhače T-50 v roce 2017.

"Zatím jsou na programu všechny testy, které byly schváleny již dříve. Jakmile dokončíme testování, začneme v roce 2017 zařazovat stíhačky," řekl Bondarev.

T-50 PAK-FA (T-50-4)

Velitel letectva na konci letošního září oznámil, že letové zkoušky T-50 proběhly úspěšně a další testy budou dokončeny v roce 2016. Další úspěšný vývoj oznámilo ruské ministerstvo obrany počátkem prosince.

T-50 PAK-FA

"Několik letadel nyní primárně testuje palubní elektroniku. Zkoušky prokazující letové vlastnosti letadla jsou prakticky dokončeny," řekl náměstek ministra obrany Jurij Borisov pro Russia 24.

Podle Borisova bude objednána pouze jedna letka těchto strojů, nedostatek moderních strojů bude kompenzován nákupem většího počtu Su-35, tedy letadla generace 4+++.

Psali jsme: Ruské letectvo: Obr na hliněných nohou?

Zdroj: Defense World

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.