Ruské letectvo v Sýrii masakruje islámisty korigovanými leteckými pumami

Ruské letectvo v Sýrii masakruje islámisty korigovanými leteckými pumami
03 / 10 / 2015, 18:30

Podle informace Ministerstva obrany během dvou dní zničilo ruské letectvo závod na výrobu výbušniny, velitelské stanoviště teroristů a skladiště munice — celkem přes 10 cílů. Cíly se vybírají na základě výzvědných údajů Ruska a Sýrie včetně vzdušné rozvědky.

Ruské letectvo v Sýrii uskutečnilo přes 60 letů pro likvidaci více než 50 objektů infrastruktury teroristické organizace ISIL, oznámil v sobotu novinářům náčelník Hlavní operativní správy Generálního štábu Ozbrojených sil RF generálplukovník Andrej Kartapolov. Rusko začalo od středy zasazovat bodové letecké údery po objektech Islámského státu v Sýrii. (Zdroj: cz.sputniknews.com)

„Při bombardování infrastruktury IS používá ruské letectvo nejnovějších vysoce přesných zbraní, mj. korigované letecké pumy. Podobná puma se koriguje už po oddělení od křídla letadla pomocí družice GLONASS. Dostává rovněž souřadnice z letadla. Takže přesnost jejího zásahu tvoří plus minus dva metry nezávisle na povětrnostních podmínkách a roční době. Umožňuje to přesně zasahovat objekty IS a vyloučit ztráty mezi civilními obyvateli", řekl spolubesedník agentury. (Zdroj: cz.sputniknews.com)

Asadovi spojenci připravují své síly k pozemnímu útoku proti syrským rebelům podporovaným Spojenými státy. "Ruské letecké údery budou v blízké budoucnosti doprovázeny pozemní operací syrské armády a jejích spojenců", řekl jeden ze zdrojů obeznámených s politickým a vojenským vývojem konfliktu v Sýrii. "Je možné, že pozemní operace bude zaměřena na provincie Idlib a Hama", dodal zdroj. (Zdroj: eurodenik.cz)

Západní země zpochybňují úspěchy ruské armády v Sýrii. Britský ministr obrany Michael Fallon dopoledne tvrdil, že za posledních 24 hodin pouze jeden ruský útok mířil proti IS, zbytek prý byl veden proti jiným cílům. Podle syrských opozičních aktivistů v exilu při ruských náletech zatím zemřelo nejméně 39 civilistů a 14 bojovníků.

"Naše důkazy ukazují, že (Rusové) používají nenaváděnou munici v obydlených oblastech, zabíjejí civilisty a bombardují Syrskou svobodnou armádu (FSA) bojující proti Asadovi," řekl Fallon v sobotním rozhovoru s listem The Sun. Dodal, že ruské nálety podporují Asada a prodlužují utrpení lidí. (Zdroj: zahranicni.ihned.cz)

Podívejte se na videa ruského ministerstva obrany zveřejněné na YouTube:

Tagy článku