Ruské ministerstvo obrany přitvrzuje: Cokoli vstoupí do našeho vzdušného prostoru v Sýrii, to sestřelíme

Ruské ministerstvo obrany přitvrzuje: Cokoli vstoupí do našeho vzdušného prostoru v Sýrii, to sestřelíme
Autor fotografie: US Air Force |Popisek: Ilustrační obrázek
19 / 06 / 2017, 15:15

Ruské ministerstvo obrany ostře odsoudilo sestřelení syrské stíhačky Američany.

Rusko považuje sestřelení syrského letounu za ,,americkou agresi", kterou nehodlá jen tak přejít. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu prohlásil, že ,,Rusové sestřelí jakýkoliv letoun, který vstoupí do prostoru, v němž v Sýrii operují". Letouny budou podle ruského ministerstva obrany považovány za ,,legitimní cíle". Náměstek ruského ministerstva zahraničí Sergej Rjabkov se ostře pustil do USA, když řekl, že Washington touto akcí ,,napomohl teroristům".

Ministerstvo obrany ve svém prohlášení označilo sestřelení syrského letounu jako ,,cynické porušení" syrské suverenity a také porušení mezinárodního práva. Podle ruské strany může sestřelení syrského letadla vážně narušit důvěru mezi USA a Ruskem při operacích v Sýrii.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dnes kvůli nedělnímu sestřelení syrského armádního letounu mezinárodní koalicí vyzval USA, aby se v Sýrii zdržely jednostranných akcí. ,,Vyzýváme USA a všechny ostatní, kteří mají své síly nebo své poradce 'na zemi' (v Sýrii), aby dodržovali koordinaci v naší práci," uvedl Lavrov podle agentury TASS v dnešním prohlášení. Ministr zahraničí vyzval všechny k tomu, aby respektovali územní celistvost Sýrie a připojili se ke společné práci, která byla dohodnutá se syrskou vládou.

Syrská televize v neděli informovala, že bojový letoun mezinárodní koalice sestřelil stroj syrské armády na jihu provincie Rakka. Americká armáda v této souvislosti později potvrdila, že její stíhačka sestřelila syrské letadlo, které shazovalo bomby na syrské povstalce podporované Spojenými státy.

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace