Ruské ministerstvo obrany: Trumpův útok na Sýrii byl připraven ještě před chemickým útokem v Idlíbu

Ruské ministerstvo obrany: Trumpův útok na Sýrii byl připraven ještě před chemickým útokem v Idlíbu
Autor: flickr.com|Popisek: vzdušný útok
13 / 04 / 2017, 07:30

Rusko prohlásilo, že americký útok na syrskou základnu Šajrat je agresí proti suverénnímu státu.

Ruské ministerstvo obrany kromě odsouzení útoku na syrskou základnu prohlásilo prostřednictvím svého mluvčího, že útok Američané plánovali ještě před chemickým útokem v syrské provincii Idlíb, který zabil 100 civilistů. Nevěří americké straně, že její úder na Sýrii byl reakcí na chemický útok v syrské provincii Idlíb.

,,Je evidentní, že americké rakety proti syrské základně byly připraveny ještě dlouho před nynějšími událostmi. Rozsáhlý systém opatření, které se týkaly průzkumu, plánování, rozvrh leteckých úkolů a uvedení raket do bojové připravenosti. Vše je nutné provést předtím, než se se připraví takový útok," prohlásil mluvčí ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

Podle něho posloužil chemický útok v syrské provincii Idlíb pouze jako záminka, samotný útok nařízený americkým prezidentem Trumpem měl pak být ukázkou vojenské síly, který měl být hlavně proveden kvůli vnitřním politickým důvodům.

Konašenkov také informoval, že Rusko kvůli vojenskému útoku na základnu Šajrat pozastavuje memorandum, které podepsalo s USA a jež se týká bezpečnosti ve vzdušném prostoru v Sýrii. ,,Podle nás takové akce (americký letecký úder na syrskou základnu) je porušením memoranda, které má zajistit bezpečnost operací v syrském vzdušném prostoru. Ruské ministerstvo obrany pozastavuje spolupráci s Pentagonem v rámci tohoto memoranda," prohlásil Konašenkov.

Podle ruského ministerstva zahraničí připomíná vojenský úder proti Sýrii bombardování Jugoslávie, válku v Iráku či Libyi. Rusko zatím neprozradilo, jaké konkrétní kroky podnikne americkém úderu v Sýrii. Dá se ale předpokládat, že může zvýšit vojenskou přítomnost na jižní a východní hranici s NATO, a také na východní Ukrajině.

psali jsme: Ukázali jsme syrskému velvyslanci v Praze fotky „ zinscenovaného“ chemického útoku: „ Utrácí miliardy, aby zničili Sýrii“

 

Zdroj: newschicken.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace