Ruský generál: naše jaderné rakety jsou připraveny na okamžitý úder

Ruský generál: naše jaderné rakety jsou připraveny na okamžitý úder
Autor fotografie: YouTube/LAS NOTICIAS 24H|Popisek: Russian Nuclear Weapons
01 / 03 / 2015, 13:30

Ruské strategické raketové síly jsou připraveny "bez váhání" splnit rozkaz pro použití jaderných zbraní.

V sobotu to uvedl v rozhlasové stanici RSN ruský generál Andrej Burbin, velitel ruských strategických sil. Také oznámil, že ruští vojáci "ochotně splní rozkazy" pokud takové přijdou. A doplnil, že modernizace armády probíhá podle plánu a v roce 2020 by měl být podíl nových jaderných střel ve výši 98 procent.

Putin už v prosinci loňského roku uvedl, že letos bude do výzbroje ruských strategických sil zařazeno více jak 50 mezikontinentálních balistických raket.

Podle  Burbina je denně v plné pohotovosti 6 tisíc vojáků raketových vojsk. Ruská vojska jsou vybavena především balistickými raketami dlouhého doletu R-36 (NATO: SS-18 Satan), určenými pro přepravu bojových jaderných hlavic na mezikontinentální vzdálenosti. Dále disponují raketami UR-100N / SS-19 STILLETO,  mobilními balistickými mezikontinentálními střelami RS-12m2, Topol-M a RS-24 "Jars" (zdroj: de.sputniknews.com)

Rusko pokračuje ve své propagandě, která již směřuje nikoliv jen do řad vlastních obyvatel, ale otevřeně sděluje světu, že nebude váhat s použitím jaderných zbraní.

Přečtěte si náš článek o ruské propagandě v ruské televizi "Rusové: Obama chystá světovou válku. Máme právo použit jaderné zbraně jako první"

Ruský prezident Putin odpovídal koncem loňského roku otázky reportéra BBC Johna Simpsona a uvedl mimo jiné: 

"Ohrožují (USA) nás. Rozvíjejí prvky strategické protiraketové obrany. A nejen na Aljašce, ale v Evropě. V Rumunsku, v Polsku, přímo vedle nás. A vy chcete říct, že my vedeme agresivní politiku?" prohlásil ruský vládce. Putin uvedl, že Rusko neusiluje o nic jiného než o rovnoprávné vztahy. To podle jeho interpretace znamená, že Západ bude respektovat ruské zájmy v oblasti bezpečnosti a hospodářství. V té souvislosti poukázal na fakt, že Rusko trpělivě čekalo 19 let na členství ve Světové obchodní organizaci a nyní proti němu byly zavedeny sankce, které porušují její stanovy.
Putin se snažil vysvětlit i zvyšující se rozpočet ruského ministerstva obrany. Poukázal, že se pohybuje v sumách okolo 50 miliard dolarů. "A rozpočet Pentagonu je skoro desetinásobný. 575 miliard tuším, že nedávno schválil kongres. A chcete říct, že my vedeme agresivní politiku? Zůstala vám ještě nějaká soudnost, nebo ne?"
Není to Rusko, kdo by přesouval vojenské základny či ozbrojené síly k hranicím USA, ale naopak NATO se stále navyšuje svou přítomnost u hranic ruských, pokračoval prezident: "Někdo nás někdy poslouchal? Vedl snad s námi v této věci někdo někdy jakýkoliv dialog? Ne, absolutně žádný. Pokaždé jsme slyšeli pouze jednu odpověď - To není vaše věc!"(zdroj: eurozpravy.cz)

Ruský Topol M (zdroj: YouTube, silvermitriyMySTIC channel)

SS-18 ("Satan") 

Psali jsme také:

TOP 10 nejsilnějších armád světa: palebná síla, geopolitický kontext i rozpočty

Rusko opravuje svoje jaderná monstra

Nejrychlejší ponorka světa je - která vlastně?

Z válečné lodi třídy Mistral vyrobené ve Francii pro Rusko ukradeno klíčové vybavení!

Ruské válečné lodě v kanálu La Manche mezi Anglií a Francií

 

 

 

 

Tagy článku