Ruské stíhače a drony na syrské obloze

Ruské stíhače a drony na syrské obloze
Autor fotografie: @green_lemonnn|Popisek: Údajné ruské stroje nad Idlibem
03 / 09 / 2015, 19:45

Snímky údajně pořízené nad syrskou provincií Idlib a zveřejněné na Twitteru @green_lemonnn ukazují ruské stíhače Suchoj Su-27 (nebo jeho deriváty), Mig-29 a Su-34. Na snímcích je zachycen i dron Pchela-1T.

Za předpokladu, že obrázky jsou pravé a pořízené v Sýrii během posledních několika dnů, dokazovaly by, že ruské expediční síly již dorazily do země a začaly létat z Assadem kontrolované letecké základny nedaleko Damašku, jak tvrdí zprávy některých izraelských médií.

Psali jsme: Bude Rusko bojovat s Islámským státem?

Během posledních dnů, server Flightradar24.com odhalil několik letů stroje IL-76 ruského letectva (i když je registrace FR24 syrská) létajícího do Damašku pod rádiovým znakem "Manny 6", jak s největší pravděpodobností podporuje rozmístění ruského expedičního sboru.

Zda jsou případné ruské operace proti ISIS v Sýrii koordinovány s koalicí vedenou Spojenými státy není jasné. Doufejme, že spolu komunikují, protože jinak by mohlo nastat blízké setkání ruského stíhače a americké F-22.

Zdroj: The Aviationist

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace