Ruské stíhačky nacvičují útok na flotilu NATO v Černém moři

Ruské stíhačky nacvičují útok na flotilu NATO v Černém moři
Autor: Sergey Krivchikov, GFDL 1.2|Popisek: Suchoj Su-30MK ruského letectva během letecký den MAKS v roce 2005
11 / 03 / 2015, 10:00

Ruská reakce na aktivity NATO na sebe nedala dlouho čekat. Ruská letadla Su-30 simulovala průlom protiletadlových systémů lodí NATO.

Válečné lodě členských států NATO vpluly 9. března do Černého moře, kde s námořními silami Rumunska, Bulharska a Turecka nacvičují protiponorkové a protiletadlové operace, včetně obrany před útoky malých rychlých člunů. O tom jsme psali v článku "NATO a ČR se připravuje na válečnou krizi. Manévry v Černém moři. Rusku se to nelíbí".

Agentura Sputnik uvedla, že tři nejnovější ruské víceúčelového stíhačky Su-30, spolu se čtyřmi útočnými bombardéry Su-24 "monitorovaly" ze základny v Novofjodorovce pohyb lodí NATO v Černém moři a připravovaly se na praktické scénáře útoku. Uvedl to nejmenovaný zdroj z námořní základny v krymském Sevastopolu pro agenturu RIA Novosti.

Stíhačky Su-30 se soustředily na americký raketový křižník Vicksburg a tureckou fregatu Turgutreis. Ruská letadla simulovala průlom protiletadlových systémů lodí NATO. 

Zdroj YouTube, SAJSpecnaz, sputniknews.comfreebeacon.com

Foto: wikipedia, Sergey Krivchikov, pod licencí GFDL 1.2

Psali jsme také:

TOP 10 nejsilnějších armád světa: palebná síla, geopolitický kontext i rozpočty

USA a Rusko ukazují svaly několik kilometrů od sebe

Ruské válečné lodě v kanálu La Manche mezi Anglií a Francií

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace