Ruské stíhačky nacvičují útok na flotilu NATO v Černém moři

Ruské stíhačky nacvičují útok na flotilu NATO v Černém moři
Autor fotografie: Sergey Krivchikov, GFDL 1.2|Popisek: Suchoj Su-30MK ruského letectva během letecký den MAKS v roce 2005
11 / 03 / 2015, 10:00

Ruská reakce na aktivity NATO na sebe nedala dlouho čekat. Ruská letadla Su-30 simulovala průlom protiletadlových systémů lodí NATO.

Válečné lodě členských států NATO vpluly 9. března do Černého moře, kde s námořními silami Rumunska, Bulharska a Turecka nacvičují protiponorkové a protiletadlové operace, včetně obrany před útoky malých rychlých člunů. O tom jsme psali v článku "NATO a ČR se připravuje na válečnou krizi. Manévry v Černém moři. Rusku se to nelíbí".

Agentura Sputnik uvedla, že tři nejnovější ruské víceúčelového stíhačky Su-30, spolu se čtyřmi útočnými bombardéry Su-24 "monitorovaly" ze základny v Novofjodorovce pohyb lodí NATO v Černém moři a připravovaly se na praktické scénáře útoku. Uvedl to nejmenovaný zdroj z námořní základny v krymském Sevastopolu pro agenturu RIA Novosti.

Stíhačky Su-30 se soustředily na americký raketový křižník Vicksburg a tureckou fregatu Turgutreis. Ruská letadla simulovala průlom protiletadlových systémů lodí NATO. 

Zdroj YouTube, SAJSpecnaz, sputniknews.comfreebeacon.com

Foto: wikipedia, Sergey Krivchikov, pod licencí GFDL 1.2

Psali jsme také:

TOP 10 nejsilnějších armád světa: palebná síla, geopolitický kontext i rozpočty

USA a Rusko ukazují svaly několik kilometrů od sebe

Ruské válečné lodě v kanálu La Manche mezi Anglií a Francií

 

 

Tagy článku