Ruské strategické bombardéry opět zaútočily na teroristy v Sýrii

Ruské strategické bombardéry opět zaútočily na teroristy v Sýrii
Autor fotografie: Alan Wilson (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ruské Tu-22M3
22 / 07 / 2016, 10:45

Útoky podle ruské tiskové agentury TASS zlikvidovaly dvě velitelská stanoviště teroristů.

Ruské strategické bombardéry s dlouhým doletem Tupolev Tu-22M3 podnikly ve čtvrtek ráno další nálet na zařízení Islámského státu v Sýrii, a zničily dvě velitelská stanoviště, uvedla tisková služba ruského ministerstva obrany.

Jednalo se o třetí nálet ruských bombardéru Tu-22M3 na teroristická zařízení v Sýrii v poslední době. První dva útoky se odehrály12. a 14. července.

"Dne 21. července v 05:00 hodin moskevského času, šest bombardérů Tu-22M3 s dlouhým doletem zaútočilo na nově zjištěná zařízení východně od Palmyra, stejně jako v oblastech měst Es-Sukhne, Arak, ET -Teibe v provincii Homs, " říká prohlášení ministerstva obrany, které obdržela agentura TASS.

"Podle objektivních údajů z monitorování nálet zničil dvě velitelská stanoviště teroristů, lidské síly IS a vojenskou techniku. Stíhačky Suchoj Su-35, které vzlétly z letecké základny Hmeymim, poskytovaly vzdušné krytí bombardérům dlouhého doletu," uvedlo ministerstvo obrany.

Ministerstvo obrany dále sdělilo, že průzkumná činnost v oblastech byla posílena, a to včetně pozorování z družic, což umožnilo objevit nové cíle a zničit je v reálném čase.Po dokončení mise se všechna letadla bezpečně vrátila na svá letiště.

Ministerstvo obrany sdělilo, že zástupci mezinárodní zástupci byli informováni v dostatečném předstihu jak o době náletů, tak o leteckém koridoru pro bombardéry.

Zdroj: TASS

Tagy článku