Ruské útoky na Aleppo způsobily masivní exodus

Ruské útoky na Aleppo způsobily masivní exodus
Autor fotografie: Twitter|Popisek: Obyvatelé Aleppa prchají
05 / 02 / 2016, 08:00

Mohutné ruské letecké útoky na město Aleppo a to včetně použití clusterových bomb způsobily obrovský exodus civilních obyvatel města.

Video se objevilo po včerejších útocích na město na sociální síti Twitter.

Syrskému režimu se v posledních dnech podařilo u severního Aleppa odříznout povstalce od cest s dodávkami zbraní. Jedná se o skupiny Nubbol a Zahraa, což může znamenat převrat v celé severozápadní Sýrii a začátek konce těchto skupin jako soudržné bojové síly.

Úspěch, který syrský režim prezidenta Assada v posledních několika týdnech zaznamenal ve značné míře souvisí s podporou Íránu a Ruska. Zatímco dříve Syrská arabská armáda trpěla kritickým nedostatkem personálu, tyto pozice jsou nyní naplněny šíitskými milicemi z Iráku a Afghánistánu, které jsou ozbrojeni a vycvičeny Íránem. I když tito bojovníci nejsou (obecně) vojáci z povolání, jsou vysoce motivovaní a dobře vyzbrojení.

Rusko poskytuje režimu přímou leteckou podporu a každodenní bombardovací mise za použití velkého počtu letadel, mimo to existují důkazy o omezeném počtu ruských pozemních vojsk působících jako poradci a palebná podpora. Rusko také dodalo Assadovu režimu pokročilá zařízení, včetně vývozní verze tanku T-90, nebo termobarické baterie TOS-1 Buratino.

Zdroj: Conflict News

 

Tagy článku