Ruské vzdušné síly zlikvidovaly přes 200 islamistů mířící do syrského města Dajr az-Zaur

Ruské vzdušné síly zlikvidovaly přes 200 islamistů mířící do syrského města Dajr az-Zaur
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: SU-24
21 / 08 / 2017, 09:15

Ruské letouny provedly vzdušné nálety na islamisty, kteří mířili do syrského města Dajr az-Zaur.

Ruské vzdušné síly zlikvidovaly konvoj s více než 200 islamisty, jež mířili do syrského města Dajr az-Zaur. Informaci potvrdilo ruské ministerstvo obrany.

psali jsme: Rusko posílá do Sýrie ,,Terminatora". Tank BMPT-72 podstoupí sérii testů

Podle něho islamisté přepravovali velké množství zbraní, techniky a vozidel. Vzdušný úder zničil asi 20 teroristických SUV přepravujících zbraně velkého kalibru, minomety. Ruským letounům se podařilo rovněž zlikvidovat obrněná vozidla včetně tanků.

psali jsme: Putin s Trumpem se dohodli na příměří na jihozápadě Sýrie

Podle prohlášení ministerstva se v Dajr az-Zauru snaží teroristé znovu seskupit a vytvořit si zde jednu ze svých posledních základen. Ministerstvo obrany v této souvislosti poukázalo na skutečnost, že islámští teroristé utrpěli také velké ztráty v Rakce a guvernorátu Homs. To podle ministerstva může předznamenat úplnou porážku Islámského státu. 

Již před týdnem se nechal slyšet ruský ministr obrany Sergej Šojgu, že porážka Islámského státu ve městě Dajr az-Zaur může způsobit definitivní pád samozvaného Islámského státu. V Dajr az-Zauru nadále žije přibližně 125 000 civilistů, kteří čekají na osvobození od islamistů. 

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku