Rusko a Egypt na společném námořním cvičení

Rusko a Egypt na společném námořním cvičení
Autor fotografie: "Project 1164 Moskva 2009 G1" by George Chernilevsky - Own work. Licensed under Public Domain via Wikimedia Commons|Popisek: Křižník Moskva
12 / 06 / 2015, 13:15

Ruské ministerstvo obrany to oznámilo tuto středu. Moskva posiluje vazby s arabskými státy v době konfrontace se Západem.

"Aktivní fáze společného rusko-egyptského námořního cvičení s názvem Most přátelství-2015 začala dnes ve Středozemním moři nedaleko břehů Egypta," sdělilo ruské ministerstvo obrany ve svém středečním prohlášení.

Několik ruských námořních lodé, včetně raketového křižníku Moskva, korvety Samum, tankeru Ivan Bubnov a lodi Alexander Shabalin se účastní cvičení plánovaného do 14. června.

Za Egypt se cvičení účastní fregaty Taba a Sharm El-Sheik a hlídkový člun. V květnu se Rusko účastnilo cvičení ve Středomoří s Čínou.

"S podporou letectva budou ruské a egyptské námořní lodě plnit úkoly s cílem ochránit námořní koridory proti různým hrozbám," uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Rusko se snaží rozšířit svůj vliv nejlidnatější zemi arabského světa po rozpadu svých vazeb se Západem po anexi Krymu v loňském roce. Putin navštívil Egypt loni v únoru.

Zdroj: DefenseNews

Tagy článku