Ruské a izraelské vojenské letectvo koordinuje akce nad Sýrií.

Ruské a izraelské vojenské letectvo koordinuje akce nad Sýrií.
Autor fotografie: Photo by Michael Shvadron, IDF Spokesperon's Film Unit.|Popisek: Izraelská armáda se účastní oslav 61. Dne nezávislosti Izraele
16 / 10 / 2015, 14:45

Izraelskou armádu a ruské ozbrojené síly operující v Sýrii spojuje „horká linka“, která má zabránit střetům na obloze nad Sýrií. Obě mocnosti současně nacvičují leteckou spolupráci.

Informaci zveřejnil server eretz.cz.

„Mezi velitelstvím ruského letectva na letecké základně Chmejmim a velitelstvím Izraelských vzdušných sil byla vytvořena horká linka pro vzájemné sdílení informací o akcích letectva,“ oznámil mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov s tím, že obě strany od včerejška nacvičují spolupráci.

Izrael chce zabránit tomu, aby při vojenských akcích Ruské armády v Sýrii nedošlo k neplánovaným a nekoordinovaným střetům mezi armádami. O vzájemné koordinaci vojenských akcí v Sýrii jednal izraelský premiér Benjamin Netanjahu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem 21. září v Moskvě.

Rusko současně přislíbilo izraelské straně, že nebude vyzbrojovat Hizballáh, který stejně jako Rusko a Írán bojuje na straně prezidenta Bašára Asada.

Ruská účast v syrské občanské válce se nicméně neomezuje jen na podporu syrského prezidenta. Podle dnešního prohlášení prvního náměstka ruského ministra vnitra generálplukovníka Alexandra Gorového bojuje skoro 2.500 ruských občanů na straně Islámského státu.

Photo by Michael Shvadron, IDF Spokesperon's Film Unit. Israel Defense ForcesIAF Celebrates Israel's 61st Independence Day, April 2009,  Creative Commons Attribution 2.0 Generic license.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace