Ruské a izraelské vojenské letectvo koordinuje akce nad Sýrií.

Ruské a izraelské vojenské letectvo koordinuje akce nad Sýrií.
Autor fotografie: Photo by Michael Shvadron, IDF Spokesperon's Film Unit.|Popisek: Izraelská armáda se účastní oslav 61. Dne nezávislosti Izraele
16 / 10 / 2015, 14:45

Izraelskou armádu a ruské ozbrojené síly operující v Sýrii spojuje „horká linka“, která má zabránit střetům na obloze nad Sýrií. Obě mocnosti současně nacvičují leteckou spolupráci.

Informaci zveřejnil server eretz.cz.

„Mezi velitelstvím ruského letectva na letecké základně Chmejmim a velitelstvím Izraelských vzdušných sil byla vytvořena horká linka pro vzájemné sdílení informací o akcích letectva,“ oznámil mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov s tím, že obě strany od včerejška nacvičují spolupráci.

Izrael chce zabránit tomu, aby při vojenských akcích Ruské armády v Sýrii nedošlo k neplánovaným a nekoordinovaným střetům mezi armádami. O vzájemné koordinaci vojenských akcí v Sýrii jednal izraelský premiér Benjamin Netanjahu s ruským prezidentem Vladimirem Putinem 21. září v Moskvě.

Rusko současně přislíbilo izraelské straně, že nebude vyzbrojovat Hizballáh, který stejně jako Rusko a Írán bojuje na straně prezidenta Bašára Asada.

Ruská účast v syrské občanské válce se nicméně neomezuje jen na podporu syrského prezidenta. Podle dnešního prohlášení prvního náměstka ruského ministra vnitra generálplukovníka Alexandra Gorového bojuje skoro 2.500 ruských občanů na straně Islámského státu.

Photo by Michael Shvadron, IDF Spokesperon's Film Unit. Israel Defense ForcesIAF Celebrates Israel's 61st Independence Day, April 2009,  Creative Commons Attribution 2.0 Generic license.

Tagy článku